ZWYCIĘSTWO W LEGIONOWIE

2 lata temu | 05.10.2021, 12:38

Kontrolowane zwycięstwo Polonistów w drugim meczu sezonu.

W poniedziałek 4 października o godzinie 21:00 rozegraliśmy drugi mecz w sezonie 2021/2022. Gospodarzem spotkania była drużyna KS Legion Legionowo, która ugościła naszą drużynę w pięknym obiekcie Areny Legionowo.

Legion to drużyna, która w ubiegłym sezonie rywalizowała na szczeblu 3 ligi. Sezon zakończyli na udziału w turnieju półfinałowym o awans do drugiej ligi. Legionowo mimo braku awansu sportowego skorzystało z możliwości przystąpienia do wyższej klasy rozgrywkowej. Tym samym po kilku latach solidnej gry w trzeciej lidze postawili kolejny krok w rozwoju klubu i zdecydowali się na konfrontację na drugoligowym poziomie.

Czarne Koszule to także drużyna zbudowana od nowa. Lecz w przypadku naszej drużyny, celem sportowym na sezon jest awans do 1 ligi. Dlatego to Poloniści przed meczem stawiani byli jako zdecydowany faworyt spotkania.

Pierwszy celny rzut w spotkaniu padł po minucie gry. Znany już ze swoich szalonych wejść po kosz Hubert Stopierzyński rzutem o tablicę otworzył wynik spotkania na 2:0. W kolejnej akcji Patryk Pełka obracając się do linii końcowej popisał się pięknym wsadem. Wisząc na obręczy krzyknął w stronę zawodników Polonii dając sygnał do energicznej gry w dzisiejszym spotkaniu.

Poloniści aktywnie budowali swoją przewagę. Prowadząc 13:4 na cztery minuty do końca kwarty. Trener Legionu decyduje się wpuścić na boisko najbardziej doświadczonego zawodnika w swoim składzie – Przemysława Lewandowskiego. Wychowanka Polonii Warszawa. Od pierwszych sekund Lewandowski wykorzystuje swoje warunki fizyczne wymuszając przewinienia i zamieniając rzuty na punkty. Niestety dla Legionowa pojedyncze dokonania nie pomogły odmienić przebiegu spotkania. Po pierwszej kwarcie Czarne Koszule prowadzą 22:10.

Dalszy przebieg meczu to kontynuacja tła pierwszej kwarty. Poloniście sukcesywnie budują swoją przewagę. Dobra gra zespołu przełożyła się na efektywne wykorzystanie wszystkich zawodników Polonii. Każdą drużynę cieszy fakt, gdy wszyscy zawodnicy punktują w meczu. W dniu dzisiejszym punkty zdobyło jedenastu zawodników. Sztuka ta nie udała się tylko najmłodszemu Maksymilianowi Szeflerowi, który podobnie jak Adam Lisewski i Adam Anusiewicz na spotkanie przyjechali bezpośrednio po rozegranym i wygranym meczu w rozgrywkach U-19, w których są kluczowymi postaciami zespołu.

Poniedziałkowe spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem naszej drużyny.
KS Legion Legionowo vs KKS Polonia Warszawa 45:88

Dobrą formę potwierdził Michał Wojtyński notując wskaźnik eval 20, a drużyna z nim na boisku zdobywała o 36 punktów więcej od rywala. Wtórował mu zaangażowaniem Adam Linowski z wskaźnikiem eval 27 oraz +- 26.

Wojtyński 18, Linowski 18, Dutkiewicz 13, Gospodarek 11, Stopierzyński 10, Pełka 5, Miłak 4, Anusiewicz 3, Lisewski 2, Koźluk 2, Śnieg 2, Szefler 0