Zapowiedź meczu: KKS Polonia Warszawa - Enea Basket Poznań

1 rok temu | 16.11.2022, 14:24
Zapowiedź meczu: KKS Polonia Warszawa - Enea Basket Poznań

Ponownie starcie z beniaminkiem. Tym razem naszym rywalem będzie Enea Basket Poznań, który tak jak my, jest na ścieżce wygranych. W meczu przedsezonowym podczas turnieju w Poznaniu, to Polonia była górą (80-66), ale wiadomo, że to co w sparingu rzadko ma przełożenie na sezon. Poznaniacy zaczęli sezon od dwóch porażek w meczach z Dzikami i HydroTruckiem, by następnie zanotować serię trzech zwycięstw z rzędu. Pod względem statystycznym, jest to zespół grający nieregularnie w ataku. Chodzi dokładnie o skuteczność rzutów zza łuku, które są ważną układanką w zespole z wielkopolski. Zawodnicy Przemysława Szurka rzucają aż 30 razy na mecz, trafiając średnio 10 z tych prób. Główny strzelcem obwodowym jest Marcin Dymała, oddający średnio 6.6 rzutu na mecz przy skuteczności 41%. “Big three” tworzą wspomniany Dymała (16.7pkt), Wojciech Fraś (15.6pkt) oraz Marcin Tomaszewski (14.4pkt). Naszego dzisiejszego rywala można określić mianem “boiskowych cwaniaków”, ponieważ zawodnicy z miasta słynącego z rogali świętomarcińskich są dziewiąci w całej lidze pod kątem wymuszania fauli. 

KKS Polonia Warszawa

Bilans: 2-7

Wyjazd:0-4

Dom: 2-3

Miejsce w tabeli: 15

Skład: Adam Anusewicz, Damian Cechniak, Marcin Dutkiewicz, Patryk Gospodarek, Michał Kierlewicz, Adam Linowski, Adam Lisewski, Patryk Pełka, Jan Piliszczuk, Maksymilian Szefler, Michał Szymański, Marcin Wieluński.

Trenerzy: Andrzej Kierlewicz, Jakub Pendrakowski

Enea Basket Poznań

Bilans: 5-4

Wyjazd: 1-3

Dom: 4-1

Miejsce w tabeli: 7

Skład: Jakub Andrzejewski, Iwo Baganc, Oliwier Bednarek, Bartosz Ciechocińśki, Bartosz Dymała, Jakub Fiszer, Wojciech Fraś, Jan Jakubiak, Iwo Maćkowiak, Jan Nowicki, Jakub Simon, Patryk Stankowski, Oliwier Szczepański, Marcin Tomaszewski, Igor Urban, Michał Wielechowski.

Trener: Przemysław Szurek

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

SPONSORZY / PARTNERZY GENERALNI
KUSTOSZ / PARTNER TRADYCJI KLUBOWEJ
SPONSORZY / PARTNERZY SEKCJI
PATRONI KOSZYKÓWKI POLONII WARSZAWA
PARTNER MEDYCZNY
PARTNERZY WSPIERAJĄCY