Zapowiedź meczu KKS Polonia Warszawa - Dziki Warszawa

1 rok temu | 02.11.2022, 13:51
Zapowiedź meczu KKS Polonia Warszawa - Dziki Warszawa

Derby Warszawy. Pierwsze w tym sezonie. Takiemu wydarzeniu zawsze towarzyszą dodatkowe emocje. Nasz dzisiejszy rywal czyli Dziki Warszawa to jeden z fenomenów tego sezonu. Klub młody, który odkąd awansował do Suzuki 1 Ligi szukał swojej tożsamości i w zeszłym roku ją znaleźli. W tym zespole obrona i trener Krzysztof Szablowski to synonimy (jedyny zespół obok Śląska Wrocław, który nie stracił 80pkt w meczu.) Doświadczony coach był ważnym elementem sztabu szkoleniowego podczas sukcesu na Mistrzostwach Świata w Chinach w 2019 roku. 

W Dzikach postawili na wzmocnienie strefy podkoszowej, ściągając Mateusza Bartosza i Alana Czujkowskiego. Ten drugi jest graczem, który dzięki dosyć pewnemu rzutowi za trzy potrafi rozciągnąć grę zespołu. Jest najczęściej rzucającym zza łuku zawodnikiem u naszych dzisiejszych gospodarzy. Rzuty z obwodu to aspekt, który jest jednym z mankamentów u “12 Dzikich Szabli”. Ekipa z Warszawy ma jeden z wolniejszych ataków w całej lidze. Pomimo skuteczności na poziomie 45%, zdobywają jedynie 73 punkty w meczu. Oprócz wymienionych graczy, jest to skład, który obfituje w zawodników z przeszłością na poziomie Energa Basket Ligi. Należą do nich: Michał Aleksandrowicz, Przemysław Kuźkow i boiskowy lider Grzegorz Grochowski. 

KKS Polonia Warszawa

Bilans: 1-5

Wyjazd:0-3

Dom: 1-2

Miejsce w tabeli: 17

Skład: Adam Anusewicz, Damian Cechniak, Marcin Dutkiewicz, Patryk Gospodarek, Michał Kierlewicz, Adam Linowski, Adam Lisewski, Patryk Pełka, Jan Piliszczuk, Maksymilian Szefler, Michał Szymański, Marcin Wieluński.

Trenerzy: Andrzej Kierlewicz, Jakub Pendrakowski

Dziki Warszawa

Bilans: 5-1

Dom: 3-0

Wyjazd 2-1

Miejsce w tabeli: 4

Skład: Alan Czujkowski, Maksymilian Motel, Michał Aleksandrowicz, Grzegorz Grochowski, Mateusz Bartosz, Rafał Komenda, Przemysław Kuźkow, Jakub Janik, Dominik Groth, Antoni Michalski, Filip Munyama, Franciszek Szular, 

Trenerzy: Krzysztof Szablowski, Wojciech Rogowski

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

SPONSORZY / PARTNERZY GENERALNI
KUSTOSZ / PARTNER TRADYCJI KLUBOWEJ
SPONSORZY / PARTNERZY SEKCJI
PATRONI KOSZYKÓWKI POLONII WARSZAWA
PARTNER MEDYCZNY
PARTNERZY WSPIERAJĄCY