Wygrana w rewanżu z Profbud Legią. Awansujemy do II rundy play-off!

2 lata temu | 03.04.2022, 23:38

Koszykarze Polonii Warszawa wygrali rewanżowy mecz I rundy play-off z Profbud Legią. Tym razem gracze trenera Andrzeja Kierlewicza ograli swoich przeciwników 82:79

Początek konfrontacji był nadzwyczaj wyrównany. Obydwa zespoły przez parę minut na zmianę wychodziły na prowadzenie.Po połowie premierowej odsłony mieliśmy remis (10:10). Po następnym fragmencie rywalizacji wyszliśmy na prowadzenie za sprawą celnych trafień Marcina Wieluńskiego, Michała Wojtyńskiego i Patryka Gospodarka. Obie ekipy dołożyły pod koniec premierowej odsłony po dwa „oczka”. W ten sposób pierwsza kwarta zakończyła się naszym pięciopunktowym prowadzeniem (20:15).

Zawodnicy w zielono-czerwonych strojach zbliżyli się do nas na jeden punkt, gdy zza łuku trafił Mateusz Bryniarski, a z wolnych dołożył Maciej Czemerys (23:22). Jednak nasz zespół ponownie uzyskał kilkupunktową zaliczkę po skutecznych wolnych Adama Anusewicza oraz akcji podkoszowej Adama Linowskiego (29:23). Tę różnicę nadrobili legioniści po alley oopie Jakuba Sadowskiego oraz akcji 2+1 Szymona Kołakowskiego. W końcowym fragmencie pierwszej połowy zdołaliśmy uciec na bezpieczny dystans. Dużo dobrej gry działo się wokół Patryka Pełki, który dwukrotnie trafił zza linii 6,75 m i zapakował piłkę z góry. Trzypunktowy rzut Marcina Dutkiewicza zamknął pierwszą połowę meczu. Prowadziliśmy po 20 minutach 43:31.

Druga połowa rywalizacji była bardziej wyrównana. W naszym zespole z pola trzech sekund punktowali Dutkiewicz oraz Gospodarek, lecz po przeciwnej stronie dobry fragment gry mieli Czemerys, Bartosz Proczek oraz Kołakowski. Mimo to nasi zawodnicy nadal mieli dwucyfrową zaliczkę w połowie trzeciej kwarty (54:43). Grę legionistów ciągnął Kołakowski, który bardzo aktywnie punktował spod trumny. Wraz z nim podłączyli się Bryniarski oraz Sadowski. Po naszej stronie uruchomił się Wojtyński, trafiając z półdystansu. Trzypunktowe trafienie Anusewicza zamknęło trzecią część meczu. Koszykarze w białych strojach wygrywali 65:55.

Legioniści czwartą ćwiartkę otworzyli od pięknej paczki z góry Sadowskiego oraz punktów Bryniarskiego. Jednak w porę skutecznymi akcjami z półdystansu popisali się Wieluński oraz Wojtyński. Mimo to przyjezdni nadal ambitnie walczyli i stopniowo zmniejszali straty. Na 3:41 sekund przed końcową po punktach Wojciecha Szpyrki mieliśmy remis (72:72). Chwilę oddechu dał naszemu zespołowi Michał Wojtyński, rzucając celnie zza łuku. Jego kolejne trafienie spod kosza oraz późniejsze Krystiana Śniega przesądziły o naszym końcowym sukcesie. W ostatecznym rozrachunku pokonaliśmy legionistów jedynie 82:79

Najjaśniejszą postacią w naszym zespole był Michał Wojtyński, autor 20 punktów. Patryk Gospodarek i Marcin Wieluński dołożyli odpowiednio: 15 i 10 punktów.

W międzyczasie w innym spotkaniu koszykarze Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie pokonali w rewanżowym starciu IgnerHome Basket Nysa po dogrywce 101:87. Dzięki temu zwycięstwu i lepszemu bilansowi małych punktów w dmumeczu to z nimi będziemy walczyli o wejście do trzeciej rundy fazy play-off. Rywalizacja od drugiej rundy toczy się do dwóch zwycięstw.

Pierwszy mecz drugiej rundy play-off odbędzie się w najbliższą środę, 6 kwietnia o 19:11 w hali „Koło” przy ul. Obozowej 60. Serdecznie zapraszamy!

KKS Polonia Warszawa – Profbud Legia Warszawa 82:79 (20:15, 23:16, 22:24, 17:24)

Punkty dla Polonii: Michał Wojtyński (20 pkt), Patryk Gospodarek (15 pkt), Marcin Wieluński (10 pkt), Patryk Pełka (9 pkt, 5 zb), Adam Anusewicz (8 pkt), Marcin Dutkiewicz (7 pkt, 5 zb), Adam Linowski (5 pkt, 5 zb), Maksymilian Szefler (3 pkt, 9 zb), Michał Szymański (3 pkt), Krystian Śnieg (2 pkt), Hubert Miłak (0 pkt), Krystian Koźluk (DNP)

Punkty dla Profbud Legii: Wojciech Szpyrka (19 pkt, 9 as), Szymon Kołakowski (16 pkt, 5 zb), Mateusz Bryniarski (16 pkt, 5 zb), Bartosz Proczek (12 pkt), Jakub Sadowski (11 pkt, 11 zb), Maciej Czemerys (5 pkt), Jakub Śliwiński (0 pkt), Jakub Sarna (0 pkt), Jakub Siedlikowski (0 pkt), Piotr Spigarski (DNP), Łukasz Bonarek (DNP)