Skład Polonii Warszawa w sezonie 2023/24

8 miesięcy temu | 13.09.2023, 20:25
Skład Polonii Warszawa w sezonie 2023/24

Pora by oficjalnie zaprezentować skład naszego zespołu na pierwszoligowych parkietach w sezonie 2023/24. Skład naszej drużyny to - dosłownie - połączenie doświadczenia i młodości. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania.

Zostają z nami doświadczeni Marcin Dutkiewicz, Patryk Pełka, Damian Cechniak, Michał Kierlewicz. Młodsza część składu, którą znamy z poprzedniego sezonu to Adam Anusewicz, Michał Szymański, Adam Lisewski.

Nowe twarze w naszej drużynie Przemysław Kuźkow, Maksymilian Motel, Jakub Osiński, Artur Niemiec, Michał Oleksy.

Z tego miejsca chcielibyśmy też serdecznie podziękować graczom, którzy w tamtym sezonie grali w naszych barwach: Marcin Wieluński, Adam Linowski, Patryk Gospodarek, Jan Piliszczuk, Samson Barnes-Thompkins, Maksymilian Szefler.

Dziękujemy Wam, drodzy Kibice, za cierpliwość i obiecujemy dostarczyć Wam wielu wrażeń na parkiecie.

#1 Maksymilian Motel (2000) rzucający obrońca. Nowa twarz w naszej drużynie. W poprzednim sezonie mogliśmy oglądać Maksa w Dzikach Warszawa, gdzie zdobywał średnio 9.4 punktów w meczu oraz rozdawał 2.5 asyst.

#3 Michał Kierlewicz (1997) – rozgrywający. Uniwersalność i doświadczenie Michała pozwolą nam na kreację wielu sytuacji na boisku.

#7 Marcin Dutkiewicz (1986) – niski skrzydłowy. Gdybyśmy mieli określić w trzech słowach (a znajdzie się znacznie więcej!) z pewnością byłoby to: kapitan, doświadczenie, ostoja.

#13 Przemysław Kuźkow (1999) – rzucający obrońca. Rasowy strzelec. Jeden z autorów sukcesu - awansu Dzików Warszawa do ekstraklasy (spędził w tym zespole dwa sezony).

#16 Damian Cechniak (1993) – środkowy. Z Damianem na pokładzie jesteśmy spokojni o naszą strefę podkoszową. Walka w tej strefie boiska będzie wyzwaniem dla każdego rywala.

#34 Patryk Pełka (1989) – silny skrzydłowy. Patryk to gwarancja efektownej gry. Ma świetny rzut z dystansu, a zatrzymanie go będzie sporym sprawdzianem dla obrońców.

#91 Adam Anusewicz (2003) – niski skrzydłowy.Dla Adama będzie to drugi sezon na pierwszoligowych parkietach. Pierwsze ligowe punkty zdobył już w swoim debiucie - na inaugurację sezonu w Tychach (wówczas zanotował 5 oczek oraz 3 zbiórki).

#93 Michał Szymański (2004) – rzucający obrońca. Michał zadebiutował w poprzednim sezonie za zapleczu ekstraklasy, a swoje pierwsze punkty na tym poziomie rozgrywkowym zdobył przeciwko ekipie z Radomia.

#95 Jakub Osiński (2005) – rzucający obrońca. Młodzieżowy reprezentant Polski. Przed rokiem reprezentował Polskę podczas mistrzostw świata U17, w tym - podczas Mistrzostw Europy U18.

#96 Adam Lisewski (2003) – silny skrzydłowy. Pierwsze punkty na zapleczu ekstraklasy zdobył w poprzednim sezonie na inaugurację rozgrywek w Tychach.

#97 Michał Oleksy (2004) – rozgrywający. Do Warszawy przenosi się ze Słupska. Ma za sobą debiut w ekstraklasie i pierwsze punkty. 

#98 Artur Niemiec (2004) – środkowy. Młodzieżowy reprezentant Polski. Był w kadrze na Mistrzostwach Europy U18 (2022), która w Turcji zajęła 9. miejsce.

Sztab:

Trener: Jakub Pendrakowski

Asystent trenera: Michał Exner

Trener przygotowania motorycznego: Piotr Drożak

Fizjoterapeuta: Maciej Berond

Fizjoterapeuta: Piotr Trzciński

Kierownik zespołu: Adrian Niemyjski

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

SPONSORZY / PARTNERZY GENERALNI
KUSTOSZ / PARTNER TRADYCJI KLUBOWEJ
SPONSORZY / PARTNERZY SEKCJI
PATRONI KOSZYKÓWKI POLONII WARSZAWA
PARTNER MEDYCZNY
PARTNERZY WSPIERAJĄCY