Relacja z meczu: SKS Starogard Gdański - KKS Polonia Warszawa

1 rok temu | 15.01.2023, 13:00

Koszykarze KKS Polonia Warszawa odnieśli kolejne zwycięstwo! Tym razem Czarne Koszule pokonały na wyjeździe zespół SKS Starogard Gdański 88 do 84. Dla Polonii było to już czwarte zwycięstwo z rzędu w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn.

Mecz był bardzo wyrównany, a prowadzenie w nim zmieniało się jak w kalejdoskopie. Po pierwszej połowie Polonia zeszła do szatni z prowadzeniem 38 do 37. Kolejne dwie kwarty również było bardzo zacięte, ale po ostatnim gwizdku sędziego to właśnie Czarne Koszule mogły cieszyć się z wygranej.

Wśród Kociewskich Diabłów prym wiódł nowy nabytek, Daniel Venzant, który rzucił 26 punktów. Z kolei w Polonii świetne zawody rozegrał Damian Cechniak. Center Czarnych Koszul zdobył 23 punkty, a do tego miał 15 zbiórek i 3 asysty. Swój debiut w Polonii zaliczył Sammy Barnes-Thompkins. Amerykanin zdobył dla gości 5 punktów, 2 zbiórki i jedną asystę.

SKS Starogard Gdański - KKS Polonia Warszawa 84:88 (18:16, 19:22, 19:25, 28:25)

Punkty dla Polonii: Damian Cechniak (23 pkt), Michał Kierlewicz (15 pkt), Marcin Wieluński (12 pkt), Adam Linowski (11 pkt), Jan Piliszczuk (11 pkt), Patryk Pełka (9 pkt), Sammy Barnes-Thompkins (5 pkt) Adam Lisewski (2 pkt).

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się w środę, 18 stycznia, o godzinie 20:00. Czarne Koszule zmierzą się u siebie z zespołem Decka Pelplin.