Relacja z meczu KKS Polonia Warszawa – MKKS Żak Koszalin

1 rok temu | 03.04.2023, 15:37

Bolesna porażka w Hali Koło

Czarne Koszule nie będą miło wspominać ostatniego meczu rundy zasadniczej w stołecznej Hali Koło. Koszykarze KKS Polonia Warszawa przegrali po bardzo słabym spotkaniu z MKKS Żak Koszalin 75-87 w meczu 33. kolejki Suzuki I Ligi Mężczyzn.

Dwie pierwsze kwarty to była zdecydowania dominacja gości z Koszalina. Gracze Polonii zdecydowanie nie mogli się wstrzelić w kosza przy okazji rzutów z gry. Bezlitośnie wykorzystali to koszykarze Żaka, którzy zeszli na przerwę po 1 połowie z przewagą 18 punktów. Czarne Koszule wróciły do gry w 3 kwarcie, jednak ostatnia kwarta ponownie należała do Koszalinian.

Najwięcej punktów dla Polonii zdobył Marcin Dutkiewicz – 15 pkt.

Polonia Warszawa utrzymała się na 7 miejscu w tabeli Suzuki I Ligi Mężczyzn. Awans do fazy playoff będzie jednak zależał od ostatniego meczu sezonu zasadniczego. Polonia zmierzy się z zespołem Turowa Zgorzelec na wyjeździe.

KKS Polonia Warszawa – MKKS Żak Koszalin 75:87 (18:28, 15:23, 25:16, 17:20)

Punkty dla Polonii: Marcin Dutkiewicz (15 pkt), Marcin Wieluński (11 pkt), Michał Kierlewicz (11 pkt), Patryk Pełka (10 pkt), Adam Linowski (6 pkt), Jan Piliszczuk (6 pkt), Samson Barnes-Thompkins (6 pkt),  Adam Anusewicz (5 pkt), Damian Cechniak (4 pkt), Patryk Gospodarek (1 pkt).

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się już 5 kwietnia, o godzinie 18:00. Czarne Koszule zmierzą się na wyjeździe z Turowem Zgorzelec. Transmisja dostępna będzie na platformie Emocje.tv