Relacja z meczu KKS Polonia Warszawa - Górnik Wałbrzych

1 rok temu | 19.03.2023, 11:20

Porażka Czarnych Koszul na wyjeździe. KKS Polonia Warszawa przegrała po wyrównanym meczu z Górnikiem Wałbrzych 84-79. To drugie zwycięstwo Górnika nad ekipą z Warszawy w tym sezonie.

Pierwsza kwarta spotkania była bardzo wyrównana, a na samym jej końcu, to koszykarze Polonii mogli się cieszyć z prowadzenie. Kluczowa dla całego spotkania była jednak druga kwarta, gdzie Górnik dosłownie rozniósł Polonię. Druga połowa stała pod znakiem gonitwy Czarnych Koszul, ale niestety to na finale gospodarze z Wałbrzycha mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Najlepszym zawodnikiem Polonii był Michał Kierlewicz, który zdobył 23 punkty, a do tego miał 6 zbiórek i 4 asysty.

KKS Polonia Warszawa – Górnik Wałbrzych 79:84 (23:18, 8:28, 23:18, 25:20)

Punkty dla Polonii: Michał Kierlewicz (23 pkt), Marcin Dutkiewicz (18 pkt), Jan Piliszczuk (14 pkt), Adam Linowski (9 pkt), Damian Cechniak (7 pkt), Patryk Pełka (5 pkt), Sammy Barnes-Thompkins (3 pkt).

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się 22 marca, o godzinie 19:00. Czarne Koszule zmierzą się u siebie z WKK Wrocław. Transmisja dostępna będzie na platformie Emocje.tv.