Relacja z meczu: KKS Polonia Warszawa – Enea Basket Poznań

1 rok temu | 26.02.2023, 01:33

Porażka Czarnych Koszul w Poznaniu. KKS Polonia Warszawa przegrała z Eneą Basket Poznań 86-71. Tym samym gospodarze wzięli udany rewanż za porażkę z Polonią w Warszawie.

Pierwsza i druga kwarta meczu to bardzo wyrównana walka. Żaden z zespołów nie mógł osiągnąć nawet kilkupunktowej przewagi. Po pierwszej połowie było 37-36 dla drużyny Enei. O wyniku meczu zdecydowała 3 kwarta, a w zasadzie jej początek. Gospodarze bardzo szybko osiągnęli bardzo dużą przewagę. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 29-10 dla ekipy z Poznania. W ostatniej kwarcie Polonia starała się odrobić straty, jednak udało się je tylko zmniejszyć. Dużym osłabieniem dla Polonii był brak Patryka Pełki.

Najlepszy mecz dla Polonii rozegrał Patryk Gospodarek, który zdobył 15 punktów.

KKS Polonia Warszawa – Enea Basket Poznań 86:71 (22:22, 14:15, 31:23, 10:29, 25:20)

Punkty dla Polonii: Patryk Gospodarek (15 pkt), Sammy Barnes-Thompkins (11 pkt), Michał Kierlewicz (10 pkt), Adam Linowski (9 pkt), Marcin Dutkiewicz (7 pkt), Marcin Wieluński (7 pkt), Jan Piliszczuk (6 pkt) Damian Cechniak (4 pkt), Adam Lisewski (2 pkt).

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się 4 marca, o godzinie 15:00. Czarne Koszule zmierzą się na wyjeździe z drużyną AZS AGH Kraków. Transmisja dostępna będzie na platformie Emocje.tv.