Rekordowe zwycięstwo! Trójka Żyrardów pokonana 109:50

2 lata temu | 29.11.2021, 10:21

Znakomita seria koszykarzy Polonii Warszawa wciąż trwa. "Czarne Koszule" pokonały Trójkę Żyrardów 109:50, notując 11 kolejne zwycięstwo w lidze!

Niedzielną wygraną, podopieczni Andrzeja Kierlewicza wyśrubowali kilka rekordów w sezonie. Poloniści zdobyli najwięcej punktów w meczu, poprawiając rezultat osiągnięty w meczu z ŁKS Coolpack Łódź (103 punkty). Zwycięstwo "Czarnych Koszul" z Trójką Żyrardów było również najbardziej okazałe pod względem przewagi punktowej nad rywalem. Wypracowana różnica 59 punktów jest zauważalnie wyższa od dotychczasowego rekordu 40 pkt, osiągniętego również w spotkaniu z Łódzkim Klubem Sportowym (wygrana 103:63).

Istny pogrom Polonia urządziła w III kwarcie, wygranej aż 30:5. To także - pod względem różnicy punktowej w danej ćwiartce - najlepszy wynik w sezonie. Poloniści poprawili osiągnięcie z IV kwarty z meczu z Ochotą (wygranej 23 punktami - 25:2).

Dla Polonii najwięcej punktów zdobył Marcin Dutkiewicz (19 pkt), mimo że na parkiecie przebywał zaledwie 16 minut i 33 sekundy. Dwucyfrowe zdobycze punktowe zanotowali jeszcze Patryk Gospodarek (16 pkt oraz 8 asyst i 5 zbiórek), Adam Anusewicz (15 pkt, 4/4 za 3, 5/5 z gry), Michał Wojtyński (11 pkt), Krystian Koźluk (10 pkt, 5/5 z gry) i Hubert Miłak (10 pkt). Po kilkutygodniowej przerwie, do składu powrócił Adam Linowski.

Kolejny mecz "Czarne Koszule" rozegrają w najbliższą niedzielę, 5 grudnia. O 19:30 w hali przy ul. Obrońców Tobruku rozegrają mecz z Akademią Koszykówki Legii Warszawa. Kolejny mecz w hali Koło Polonia rozegra 12 grudnia o 18:00, z Kolejarzem Basket Radom

Polonia Warszawa - UKS Trójka Żyrardów 109:50 (30:14, 26:16, 30:5, 23:15)

Punkty dla Polonii: Marcin Dutkiewicz (19 pkt), Patryk Gospodarek (16 pkt), Adam Anusewicz (15 pkt), Michał Wojtyński (11 pkt), Krystian Koźluk (10 pkt), Hubert Miłak (10 pkt), Patryk Pelka (9 pkt), Adam Linowski (8 pkt), Krystian Śnieg (5 pkt), Maksymilian Szefler (4 pkt), Adam Lisewski (2 pkt), Wiktor Kania (0 pkt).

Punkty dla UKS Trójki: Damian Orębski (13 pkt), Kamil Michalski (12 pkt), Patrick Benigni (11 pkt), Marcin Wieczorkowski (5 pkt), Filip Firlej (4 pkt), Michał Nesterowicz (3 pkt), Mariusz Łapiński (2 pkt), Łukasz Odolczyk (0 pkt), Karol Odolczyk (0 pkt), Adam Nyckowski (0 pkt)