Premierowe zwycięstwo w play-offach! Profbud Legia - Polonia Warszawa 51:85

2 lata temu | 30.03.2022, 21:47

Koszykarze „Czarnych Koszul” odnieśli pewne zwycięstwo w pierwszym meczu pierwszej rundy fazy play-off. Podopieczni Andrzeja Kierlewicza ograli w warszawskiej hali OSiR Bemowo legionistów 85:51.

W początkowej fazie rywalizacji mieliśmy trzypunktową zaliczkę, gdy spod kosza oraz rzutów wolnych nie pomylił się Patryk Gospodarek. Jednak „Zieloni Kanonierzy” zdołali wyjść na minimalne prowadzenie za sprawą trafień spod tablicy Wojciecha Szpyrki i Bartosza Proczka. Wówczas do akcji włączył się Marcin Dutkiewicz. Nasz kapitan zdobył sześć punktów z rzędu. W późniejszym fragmencie miejscowi odskoczyli na wyższą przewagę po celnych koszach Szymona Kołakowskiego. Ostatnie punkty w premierowej odsłonie zdobył z pola trzech sekund Adam Linowski. Legioniści prowadzili nad naszą ekipą 18:15.

Druga część spotkania była podobna do jej poprzedniczki. Naszej drużynie udało się doprowadzić do wyrównania za sprawą celnych rzutów z gry Patryka Pełki, Gospodarka. Po wykorzystanych wolnych przez Linowskiego znów prowadziliśmy. Po chwili miejscowi zdobyli następne pięć punktów, a po trójce Proczka z powrotem uzyskali prowadzenie. Przez większość drugiej kwarty żadna z ekip nie uzyskała znacznej przewagi nad rywalem. Trzypunktowa akcja Sadowskiego była ostatnią celną jaką widzieliśmy po pierwszej połowie tak wyrównanego widowiska. Po 20 minutach legioniści nieoczekiwanie prowadzili dwoma punktami (35:33).

Po przerwie wyszliśmy z szatni bardzo zmotywowani. To przełożyło się na parkiet w trzeciej kwarcie, gdzie nasze trio Gospodarek-Linowski-Pełka punktowało miejscowych jak tylko chciało. Gospodarzom w ciągu trzeciej odsłony wytrąciliśmy wszystkie możliwe argumenty jakimi dysponowali przez pierwszą połowę meczu.

Tę część meczu zakończyliśmy bez żadnej straty punktów (23:0), co dało nam zasłużone prowadzenie (33:56). Do ostatniej kwarty zagraliśmy solidnie i konsekwentnie w ofensywie. W ten sposób pokonaliśmy graczy w białych strojach 85:51.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole Polonii był Patryk Gospodarek, autor 19 punktów i 7 asyst. Double-double zanotowali Adam Linowski oraz Patryk Pełka, dodając odpowiednio: 18 punktów i 15 zbiórek oraz 16 punktów i 12 zbiórek. 15 „oczek” i 7 zbiórek dopisał Marcin Dutkiewicz.

Rewanżowe starcie między tymi zespołami zostanie rozegrane w niedzielę 3 kwietnia o godzinie 18:00 w hali Koło. Podobnie jak dzisiejsze spotkanie, nadchodzący mecz będzie zamknięty dla publiczności

Profbud Legia Warszawa – KKS Polonia Warszawa 51:85 (18:15, 17:18, 0:23, 16:29)

Punkty dla Legii: Szymon Kołakowski (15 pkt), Bartosz Proczek (11 pkt), Jakub Sadowski (9 pkt, 7 zb), Wojciech Szpyrka (4 pkt), Mateusz Bryniarski (4 pkt), Łukasz Bonarek (3 pkt, 6 zb), Jakub Siedlikowski (2 pkt), Jakub Śliwiński (2 pkt), Maciej Czemerys (1 pkt, 7 zb), Piotr Spigarski (0 pkt)

Punkty dla Polonii: Patryk Gospodarek (19 pkt, 7 as), Adam Linowski (18 pkt, 15 zb), Patryk Pełka (16 pkt, 12 zb), Marcin Dutkiewicz (15 pkt, 7 zb), Marcin Wieluński (13 pkt, 7 as, 5 zb), Adam Anusewicz (2 pkt), Hubert Miłak (2 pkt), Krystian Śnieg (0 pkt), Maksymilian Szefler (0 pkt), Michał Szymański (0 pkt)