[PRACA] Menadżer ds. PR, Komunikacji i Promocji koszykówki Polonii Warszawa

9 miesięcy temu | 30.07.2023, 10:51

Poszukujemy osoby na stanowisko Menadżerki/Menadżera ds. PR, Komunikacji i Promocji dla obu sekcji sekcji koszykówki Polonii Warszawa.

Oczekujemy pracy na pełen wymiar etatu dla SKK Polonia Warszawa (drużyna ekstraklasowa, Orlen Basket Liga Kobiet; OBLK) i KKS Polonia Warszawa (Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn; 1LM) w roli lidera zespołu, jak również przy współtworzeniu treści i materiałów. Zapewniamy wsparcie doświadczonego zespołu medialnego i marketingowego.

Trzy główne obszary działań to:

  1. PR i komunikacja
  2. Relacja z mediami
  3. Działania promocyjne w ramach świadczeń dla sponsorów i partnerów

Zakres obowiązków

1. PR i komunikacja:

  • współzarządzanie wizerunkiem i umacnianie marki koszykówki Polonii Warszawa
  • opracowanie i realizacja strategii marketingowej i komunikacyjnej
  • zarządzanie i koordynacja prac klubowego zespołu redakcyjnego i ds. marketingu
  • organizacja pracy zespołu realizującego materiały w zakresu digital marketingu (grafik klubowy, fotografowie, twórcy wideo, agencje reklamowe)
  • udział w tworzeniu strategii, harmonogramu i przygotowywaniu treści na klubowe kanały medialne, w tym media społecznościowe (SM)
  • koordynacja publikacji i przepływu informacji klubowych, w tym nadzór nad ich aktualnością
  • kontakt ze sztabem i drużyną w kwestiach komunikacji medialnej – wizerunkowej, udziału w wydarzeniach specjalnych, informacji kryzysowych
  • współpraca z klubowym “event managerem” oraz koordynatorem pozasportowej działalności statutowej (mecze domowe, akcje specjalne, goście specjalni itp.) – w tym także wsparcie w opracowywaniu koncepcji wydarzenia
  • koordynowanie mailingu klubowego do szkół, klubów itp. – zaproszenia meczowe oraz akcje specjalne
  • współtworzenie treści i materiałów

2. Relacja z Mediami:

  • relacja z mediami zewnętrznymi (wizerunek klubu, obecność w mediach, akredytacje prasowe itp.)
  • zarządzanie komunikacją medialną i kontaktami prasowymi
  • przygotowanie i wysyłanie aktualnych materiałów prasowych
  • kontakt i współpraca z działem medialnym OBLK, 1LM i Polskiego Związku Koszykówki (PZKosz)
  • monitorowanie i analiza mediów (w tym współczynnika AVE marki klubu oraz partnerów i sponsorów – współpraca z podmiotami umożliwiającymi ww. monitoring)
  • wsparcie przy pisaniu i redagowaniu tekstów oraz planowaniu treści dotyczących współpracy zewnętrznej (m.in. magazyn klubowy, oferty sponsorskie, aplikacje grantowe, wnioski konkursowe itp.)
  • współpraca z influencerami oraz „key opinion leaders”, koordynacja i monitorowanie efektów

3. Działania Promocyjne:

A) Świadczenia dla klubowych sponsorów i partnerów – realizacja i raportowanie:

  • planowanie formy i strategii komunikacji zgodnie z umowami, w tym relacja z działem PR/Marketingu danej organizacji (kreacja postów, koncepcja kampanii etc.)
  • kontrola brandingu na materiałach drukowanych i cyfrowych – zaproszenia, bilety, plakaty, bannery w zakresie zgodności z umowami
  • przygotowanie i publikacja świadczeń promocyjnych zgodnie z umowami:
    • personalizowane materiały video
    • posty w klubowych kanałach SM
    • materiały na stronie www, w tym artykułu zamawiane
    • kontrola terminowości realizacji świadczeń, osiągnięcia wymaganych zasięgów w SM itp.
    • koordynacja przygotowania wysyłki raportów z realizacji umów

B) Dzień meczowy (domowy):

  • nadzór nad zgodnością działań medialnych i marketingowych klubu z regulaminami PZKosz
  • kontrola realizacji świadczeń wynikających z umów z klubowymi partnerami i sponsorami:
    branding ubioru i hali, ścianka konferencyjna, bandy LED, materiały drukowane, stoiska sponsorskie, materiały foto i wideo z meczu, treści na kanałach SM itp.
  • współpraca z “event managerem” i oficerem prasowym w zakresie organizacji akcji specjalnych, przebiegu konferencji prasowej itd.

Wymagania:

  • minimum 2 lata doświadczenia w zakresie PR i promocji poświadczone osiągnięciami
  • umiejętność umacniania marki i zarządzania wizerunkiem oraz dbałość o spójny przekaz i identyfikację wizualną we wszystkich działaniach marketingowych i PR
  • dobra znajomość narzędzi i zagadnień z zakresu PR, digital marketingu oraz dziennikarstwa
  • umiejętność nawiązywania kontaktów i budowania relacji z mediami
  • udokumentowana praktyka w zarządzaniu kilkoma projektami jednocześnie
  • umiejętność tworzenia autorskich tekstów oraz redakcji i korekty
  • posługiwanie się poprawną polszczyzną
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację w mowie i piśmie
  • praktyczna znajomość narzędzi Meta Business Suite i Meta Business Manager
  • sprawna obsługa aplikacji pakietu Microsoft 365 (Teams, Outlook, Word, OneDrive, SharePoint)
  • znajomość podstawowych narzędzi marketingu sportowego i śledzenie bieżących trendów
  • dobra organizacja pracy własnej oraz koordynacji działań zespołu
  • terminowość i systematyczność
  • odpowiedzialność za powierzone zadania

Co oferujemy:

  • wynagrodzenie miesięczne powyżej 7000 PLN netto (w zależności od umiejętności i doświadczenia)
  • rodzaj umowy: zlecenie lub kontrakt B2B
  • pracę w zgranym zespole zaangażowanych i wspierających siebie ludzi
  • współtworzenie wizerunku klubu i strategii komunikacyjnej klubu sportowego o blisko stuletniej historii
  • realny wpływ na rozwój i integrację marki
  • udział w ambitnych i ciekawych projektach, także o znaczeniu społecznym
Osoby zainteresowane zapraszamy do wysyłania CV wraz z referencjami oraz listem motywacyjnym na adres e-mail praca@poloniawarszawa.com w terminie do 10 sierpnia 2023 roku.

Fot. Marcin Połeć

Sponsorzy i Partnerzy

SPONSORZY / PARTNERZY GENERALNI
KUSTOSZ / PARTNER TRADYCJI KLUBOWEJ
SPONSORZY / PARTNERZY SEKCJI
PATRONI KOSZYKÓWKI POLONII WARSZAWA
PARTNER MEDYCZNY
PARTNERZY WSPIERAJĄCY