Podsumowanie meczu KKS Polonia Warszawa - Miasto Szkła Krosno

1 rok temu | 16.10.2022, 15:06

W pierwszej kwarcie oglądaliśmy koszykówkę, która wygrywa mecze, gdy jest uprawiana przez 40 minut. Były przechwyty, punkty z szybkiego ataku i co najważniejsze - wpadały “trójki”.  W pierwszych 10 minutach Czarne Koszule zaaplikowały rywalom trzy celne rzuty zza łuku, a na tablicy widniał remis po 20 punktów. Marcin Dutkiewicz kontynuował ten trend w drugiej kwarcie, bo już po 10 sekundach  wyprowadził zespół na trzypunktowe prowadzenie. Chwilę później swoją zdobycz punktową zwiększył Michał Kierlewicz, który trafił swój drugi rzut z dystansu w tym meczu. Zespół z Krosna wyszedł na pierwsze prowadzenie dopiero przy stanie 26-26, gdy Klavs Dubults trafił jeden z dwóch rzutów osobistych. Po chwilowym przestoju, który pozwolił zespole z miasta szkła odskoczyć na 8 punktów, stratę zmniejszył Patryk Gospodarek. Wjazd pod kosz zapewnił mu pierwsze trafienie w meczu. Ostatecznie na przerwę schodziliśmy tracąc 6 “oczek” (33-39).

Mecz zaczął się od nowa, gdy po długiej pogoni dzięki przechwytowi Jana Pilisczuka tablica pokazywała wynik 50-50. Do końca meczu pozostawało 13 minut. Gdy zegar wskazywał niespełna dwie minuty do końca trzeciej kwarty spotkania, nasz kapitan wykorzystał oba osobiste dając nam pierwsze prowadzenie od stanu 26-24. Wygrywając przedostatnią odsłonę 22-15, zespół trenera Kierlewicza na ostatnie 10 minut wychodził z jednopunktową przewagą. Gdy zegar wskazywał 4  minut do końca, zawodnicy Polonii wrzucili przysłowiowy piąty bieg. Zaowocowało to sześciopunktową przewagą, w ostatniej minucie gry urosła ona do jedenastu punktów. Przełożyło się to też na dobrą obroną, która przypominała tę z pierwszej kwarty.

Liderem zespołu w tym spotkaniu był Michał Kierlewicz. Nasz rozegrał  najlepszy mecz w sezonie, zapisując na swoim koncie 22 punkty, 6 zbiórek i 6 asyst. W ataku wspierał go Adam Linowski, który jako jedyny ze wszystkich grających zawodników był bezbłędny z lini rzutów osobistych. Był to ważny czynnik w jego pełnej zdobyczy punktowej (18pkt).