Derby są nasze!

2 lata temu | 14.03.2022, 10:42

Dwudziestą szóstą wiktorię odnieśli koszykarze KKS Polonii Warszawa. W derbowym starciu w warszawskiej hali Koło wysoko pokonaliśmy Profbud Legię 107:58.

Mecz otworzyła trzypunktowa akcja Patryka Pełki. Chwilę później legioniści zdobyli punkty spod tablicy. Po punktach Wojciecha Szpyrki to zawodnicy w zielono-czerwonych strojach objęli prowadzenie (3:6). Następnie nasi rywale odskoczyli na pięć „oczek” dzięki udanym akcjom Bartosza Proczka (8:13). Naszemu zespołowi udało się odrobić stratę, a po 5 minutach i 20 sekundach gry, po trójce Pełki znowu objęliśmy prowadzenie (15:13). Później prowadzenie się zmieniało (oglądaliśmy m.in. efektowny wsad Patryka Pełki). Ale już w ostatnich dwóch minutach  pierwszej kwarty zdołaliśmy zdobyć dziesięć punktów z rzędu. Celne rzuty wolne Huberta Miłaka zamknęły premierową odsłonę meczu, po której prowadziliśmy 27:18.

Drugą część otworzyliśmy od mocnego uderzenia. Zza łuku przymierzył Linowski, a spod kosza dołożył Wieluński. Po drugiej stronie boiska akcję 2+1 zaliczył Proczek. W późniejszych akcjach wymienialiśmy się ciosami z legionistami. Po akcji 2+1 Anusewicza odskoczyliśmy na 16 punktów (40:24). W następnych czterech minutach zanotowaliśmy serię 17:0. Nasz zespół znakomicie dzielił się piłką, co przełożyło się na kolejne punkty dla m.in. Dutkiewicza, Linowskiego, Wojtyńskiego, Pełki oraz Szymańskiego. Po 20 minutach gry zasłużenie wygrywaliśmy 65:28.

Po piętnastominutowej przerwie kontrolowaliśmy rezultat i wszystkie wydarzenia na boisku. Szkoleniowiec polonijnej drużyny Andrzej Kierlewicz dał pograć wszystkim zawodnikom na boisku. W końcowym rozrachunku odnieśliśmy dwudzieste szóste zwycięstwo, pokonując wysoko graczy Profbud Legii 107:58.

Najlepszym zawodnikiem w zespole „Czarnych Koszul” był Patryk Pełka – zdobywca 23 punktów. 15 „oczek” i 8 zbiórek dodał Adam Linowski, a Michał Wojtyński dopisał 15 punktów i 5 asyst.

Poloniści następny pojedynek rozegrają w środę (23 marca) o godzinie 19:00 w sportowej hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Radomiu. Nasz zespół zmierzy się z zawodnikami miejscowego Kolejarza Basket.

KKS Polonia Warszawa – Profbud Legia Warszawa 107:58 (27:18, 38:10, 15:15, 27:15)

Punkty dla Polonii: Patryk Pełka (23 pkt), Adam Linowski (15 pkt, 8 zb), Michał Wojtyński (15 pkt, 6 as), Patryk Gospodarek (14 pkt, 6 as, 5 zb), Marcin Wieluński (13 pkt, 6 zb), Marcin Dutkiewicz (11 pkt, 5 zb, 5 as),  Hubert Miłak (4 pkt), Krystian Śnieg (4 pkt), Adam Anusewicz (3 pkt), Michał Szymański (3 pkt), Maksymilian Szefler (2 pkt, 7 zb)

Punkty dla Profbud Legii: Maciej Czemerys (11 pkt), Jakub Sadowski (10 pkt, 8 zb), Eryk Gąsiński (10 pkt), Łukasz Bonarek (9 pkt), Bartosz Proczek (7 pkt), Wojciech Szpyrka (6 pkt, 6 as), Szymon Kołakowski (3 pkt), Jakub Sarna (2 pkt), Jakub Śliwiński (0 pkt), Mateusz Bryniarski (0 pkt), Piotr Spigarski (0 pkt), Jakub Siedlikowski (0 pkt).