Derbowe spotkanie na korzyść Radomia

5 miesięcy temu | 30.10.2023, 11:23

Pomimo dobrego początku i wyrównanej końcówki, nie udało nam się wywieźć zwycięstwa z Radomia. Przegrywaliśmy z miejscowym HydroTruckiem 58:63.

Mecz rozpoczęliśmy w zestawieniu Kierlewicz, Motel, Szymański, Pełka, Cechniak. To my otworzyliśmy spotkanie trójką Maksymiliana Motela. Po kilku minutach z dystansu trafił także Michał Szymański, młodzieżowiec, który pokazuje, że może być groźny zza łuku. Pierwszą kwartę zakończyliśmy wynikiem 18:6 na naszą korzyść po celnym rzucie trzypunktowym Marcina Dutkiewicza.

My zaczęliśmy popełniać straty, a rywale zaczęli nas gonić. Wyrównali wynik w połowie drugiej kwarty (21:21).  Zdecydowanie walczyliśmy na deskach, jednakże piłka nie zawsze znajdowała drogę do kosza. Jednakże po zaciętej końcówce, zeszliśmy na przerwę, prowadząc 32:28.

Trzecia kwarta była mało ofensywna po obu stronach – my zdobyliśmy zaledwie osiem punktów, jednakże po niej to rywale byli na prowadzeniu (43:40). W czwartej odsłonie spotkania rywale popisali się runem 10-0, w efekcie którego przegrywaliśmy już 42:55. My następnie trafiliśmy sześć punktów z rzędu. Po celnej trójce Michała Kierlewicza na półtorej minuty przed końcem zbliżyliśmy się do radomian na trzy punkty (54:57). Niestety w kolejnej akcji nie udało nam się zatrzymać Daniela Walla, który trafił ważny rzut zza łuku, a nam kończył się czas, by odrobić wówczas sześciopunktową stratę. Ostatecznie przegraliśmy 58:63.

Wydaje się, że w meczu w Radomiu spory wpływ na końcowy rezultat miały… straty. Rywale popełnili ich jedynie 7, my… aż 22. Przeciwnicy potrafili też zdobywać punkty ze strat (13-3). My kolei znacznie lepiej walczyliśmy na deskach (52-40) i w „pomalowanym” (56,5% przy 47,1% rywali).

Odnotujmy kolejny świetny występ Maksymiliana Motela (20 punktów, 5 zbiórek, 6 asyst, 10 wymuszonych fauli). Kolejne double-double Damiana Cechniaka – 14 punktów, 17 zbiórek. Wspomnijmy także o 14 zbiórkach Patryka Pełki.

HydroTruck Radom – KKS Polonia Warszawa 63:58 (6:18, 22:14, 15:8, 20:18)

Radom: Williams 17, Formella 13, Laihonen 9, Wall 9, Ciechociński 5, Zalewski 4, Szymański 3, Sadowski 3, Sowa 0

Warszawa: Motel 20, Cechniak 14, Pełka 7, Szymański 6, Kierlewicz 5, Dutkiewicz 3, Wojtyński 3, Anusewicz 0