Zapowiedź meczu: KKS Polonia Warszawa - Weegree AZS Politechnika Opolska

1 rok temu | 14.12.2022, 09:11
Zapowiedź meczu: KKS Polonia Warszawa - Weegree AZS Politechnika Opolska

W piątek zabrakło niewiele, by sprawić niespodziankę i wygrać z  zespołem prowadzonym przez świetnie dysponowanego Michała Sitnika. Jednak zawodnicy Polonii myślami są już przy dzisiejszym spotkaniu w z Weegree AZS Politechniką Opolską. Nasz rywal przegrał dotychczas jedno spotkanie, gdy grał u siebie. Wygrywali tam między innymi z Dzikami Warszawa i rezerwami Śląska Wrocław. Obie te drużyny to synonim jakości w obecnych rozgrywkach.

W zespole z Opola są zawodnicy rozpoznawalni nie tylko na pierwszoligowych parkietach, ale znani również z Energa Basket Ligi. Jednym z nich jest Artur Mielczarek, dla którego meczu z Enea Basket Poznań, był pierwszym od 380 dni. Zespół na boisku prowadzi Hubert Pabian, grający na pozycji silnego skrzydłowego. Zdobywa średnio 12.3 pkt na mecz, co jest najwyższym wynikiem w zespole. Oznacza to kolejny sprawdzian umiejętności gry w obronie dla Patryk Pełki.

KKS Polonia Warszawa

Bilans: 5-9

Wyjazd:1-5

Dom: 4-4

Miejsce w tabeli: 13

Skład: Adam Anusewicz, Damian Cechniak, Marcin Dutkiewicz, Patryk Gospodarek, Michał Kierlewicz, Adam Linowski, Adam Lisewski, Patryk Pełka, Jan Piliszczuk, Maksymilian Szefler, Michał Szymański, Marcin Wieluński.

Trener: Jakub Pendrakowski

Weegree AZS Politechnika Opolska

Bilans: 6-8

Wyjazd: 1-7

Dom 5-1

Miejsce w tabeli: 11

Skład: Kamil Białachowski, Michał Jodłowski, Adam Kaczmarzyk, Marcel Kapuściński, Jakub Kobel, Marcin Kowalczyk, Michał Kroczak, Artur Mielczarek, Hubert Pabian, Emil Rak, Mikołaj Ratajczak, Filip Salkiewicz, Adam Skiba

Trenerzy:

Robert Skibniewski, Jędrzej Suda

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

SPONSORZY / PARTNERZY GENERALNI
KUSTOSZ / PARTNER TRADYCJI KLUBOWEJ
SPONSORZY / PARTNERZY SEKCJI
PATRONI KOSZYKÓWKI POLONII WARSZAWA
PARTNER MEDYCZNY
PARTNERZY WSPIERAJĄCY