Zapowiedź meczu KKS Polonia Warszawa- Decka Pelplin

1 rok temu | 07.10.2022, 14:36
Zapowiedź meczu KKS Polonia Warszawa- Decka Pelplin

“Nic nie może przecież wiecznie trwać” tak śpiewała w jednym ze swoich największych hitów Anna Jantar. Już jutro zmierzymy się z odmienioną Decką Pelplin. Obydwie drużny spotkały się już podczas przedsezonowego turnieju w Pruszkowie. Wtedy to przyjezdni z Pelplina byli górą. Wszystko za sprawą rzutu Thomasa Davisa w ostatnich sekundach spotkania. W tym sezonie Decka ma nadzieję na wyjście z dolnej części tabeli. Podczas rozgrywek 21/22 wielokrotnie znajdowali się w strefie spadkowej. Zawodnikiem, który ma podnieść poziom zespołu jest wspomniany wcześniej Davis. Amerykański gracz, który od kilku lat stara się o polski paszport, w Polsce zasłynął z bycia zawodnikiem ciężko pracującym w obronie. Patrząc na miniony sezon czysto statystycznie, można się delikatnie uśmiechać, bowiem nasi jutrzejszy rywale nie radzili sobie najlepiej we własnej hali (bilans 5-11), a w tym jedyne spotkanie na swoim parkiecie przegrali. Jeśli Czarne Koszule będą chciały przerwać złą passę i wygrać swoje pierwsze spotkanie w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn, to z pewnością będzie potrzebne to co nie działało w dwóch minionych spotkaniach, czyli rzuty za “trzy”. Zespół trenera Przemysława Łuszczewskiego w tym sezonie rzucał dotychczas średnio 73.5pkt na mecz i daje im to 11 miejsce w tabeli. Rok temu było 72.4pkt na mecz i dla porównania Decka zamykała wtedy stawkę. -Trenerem był Marcin Radomski. Szansa dla zespołu Polonii będzie szybkie tempo gry, w którym jak pokazują wymienione statystyki nasi przeciwnicy sobie nie radzą. 

Decka Pelplin

Bilans 1-1

Dom 0-1

Wyjazd 1-0

Miejsce w tabeli: 11

Skład: Thomas Davis, Kamil Barnuś, Damian Ciesielski, Wojciech Dzierżak, Roman Janik, Paweł Kopycki, Mateusz Kulis, Karol Obarek, Dawid Sączewski, Krystian Tyszka, Jakub Wojciechowski, Hubert Wyszkowski, Mateusz Żebrok

Trenerzy:

Przemysław Łuszczewski, Sławomir Sikora

KKS Polonia Warszawa

Bilans: 0-2

Wyjazd:0-1

Dom: 0-1

Miejsce w tabeli: 17

Skład: Adam Anusewicz, Damian Cechniak, Marcin Dutkiewicz, Patryk Gospodarek, Michał Kierlewicz, Adam Linowski, Adam Lisewski, Patryk Pełka, Jan Piliszczuk, Maksymilian Szefler, Michał Szymański, Marcin Wieluński.

Trenerzy: Andrzej Kierlewicz, Jakub Pendrakowski

Godzina: 18:00

Miejsce: Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

SPONSORZY / PARTNERZY GENERALNI
KUSTOSZ / PARTNER TRADYCJI KLUBOWEJ
SPONSORZY / PARTNERZY SEKCJI
PATRONI KOSZYKÓWKI POLONII WARSZAWA
PARTNER MEDYCZNY
PARTNERZY WSPIERAJĄCY