Zapowiedź meczu: KKS Polonia Warszawa - AZS AGH Kraków

1 rok temu | 27.11.2022, 13:57
Zapowiedź meczu: KKS Polonia Warszawa - AZS AGH Kraków

Nietypowo, bo w najbliższy poniedziałek zawodnicy Poloni Warszawa podejmą na swoim parkiecie ekipę AZS AGH Kraków. Drużyna z małopolski to młody zespół, który w swoich szeregach ma weterana w postaci Pawła Zmarlaka. Liderem na parkiecie jest dwudziestopięcioletni rozgrywający Patryk Wydra, który zdobywa średnio 14.5 pkt na mecz. Innymi wyróżniającymi się w ataku zawodnikami są Michał Lis, Szymon Sobiech i Szymon Szmit. Ci trzej panowie notują w tym sezonie 11 punktów na mecz. Porównując aspekty statystyczne i czysto fizyczne, można stwierdzić, że odpowiedzią na Wydrę będzie Patryk Gospodarek. Nasz rozgrywający słynie z zaciętości i dobrej pracy na nogach w obronie. Słowa te wybrzmią jeszcze wiele razy w tym sezonie, ale kluczem do wygranej będzie “zbiórka”. W tym aspekcie zespół Czarnych Koszul, jest lepszy o średnio 5 zebranych piłek w spotkaniu. Szczególnie ważną rolę odegrają one przy rzutach zza łuku. 

KKS Polonia Warszawa 

Bilans: 3-8

Wyjazd: 0-5

Dom: 3-3

Skład: 

Patryk Pełka, Adam Anusewicz, Adam Linowski, Maksymilian Szefler, Patryk Gospodarek, Jan Piliszczuk, Damian Cechniak, Marcin Wieluński, Marcin Dutkiewicz, Michał Kierlewicz, Adam Lisewski, Michał Szymański.

Trenerzy: 

Andrzej Kierlewicz, Jakub Pendrakowski

AZS AGH Kraków

Bilans: 4-7

Wyjazd: 2-4

Dom: 2-3 

Skład: 

Mohamed Abdelaal, Damian Dyrda, Marcel Hościłowicz, Łukasz Kowalczyk, Wojciech Leszczyński, Bartosz Leśniak, Michał Lis, Miłosz Matyja, Mateusz Orłowski, Kacper Rojek, Szymon Sobiech, Szymon Szmit, Tymon Szymański, Patryk Wydra, Paweł Zmarlak

Trenerzy: 

Wojciech Bychawski, Tomasz Zych

Początek meczu o godzinie 18:00, transmisja na platformie Emocje.Tv

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

SPONSORZY / PARTNERZY GENERALNI
KUSTOSZ / PARTNER TRADYCJI KLUBOWEJ
SPONSORZY / PARTNERZY SEKCJI
PATRONI KOSZYKÓWKI POLONII WARSZAWA
PARTNER MEDYCZNY
PARTNERZY WSPIERAJĄCY