Wywalczona wygrana ze Zniczem

2 lata temu | 21.08.2021, 22:12

W drugim meczu kontrolnym nasi koszykarze wygrali z Pruszkowskim Zniczem.

Drugi wyjazdowy sparing “Czarnych Koszul” zakończony zwycięstwem! Polonia Warszawa pokonała pierwszoligowy MKS Znicz Basket Pruszków 74:68!

Podopieczni Andrzeja Kierlewicza dobrze rozpoczęli spotkanie, w 5. minucie prowadzili 7:4. W następnych minutach zdecydowanie lepsi byli jednak pruszkowianie. Zawodnicy Znicza szybko objęli prowadzenie, stopniowo je podwyższając, by w połowie II kwarty prowadzić już 34:21. “Czarne Koszule” nie poddały się, zaczęły grać dużo uważniej, a dzięki serii 8 punktów zdobytych z rzędu pod koniec połowy (z czego 6 pkt było autorstwa Patryka Pełki), na przerwę schodziły z ledwie pięciopunktową stratą.

W trzeciej kwarcie Polonia zaprezentowała bardzo dobrą obronę i skuteczność w ataku, dzięki której po 30 minutach prowadziła 53:52. Gospodarze nie dawali za wygraną, udanie rozpoczęli ostatnią ćwiartkę i na 5 minut przed końcem meczu prowadzili 61:54. Jednak dwa celne rzuty za 3 Patryka Pełki, a następnie trzy trafione rzuty zza łuku przez Marcina Dutkiewicza ponownie wyprowadziły Polonię na prowadzenie, którego nie oddała już do samego końca.

Drugi raz z rzędu najlepszym strzelcem Polonii został Marcin Dutkiewicz, który Zniczowi Pruszków rzucił 23 punkty. Kapitan “Czarnych Koszul” wyróżniał się również swoją mentorską postawą, często udzielając wskazówek młodszym zawodnikom. Na wyróżnienie zasłużył również Patryk Pełka, zdobywca 18 punktów.

Kolejny mecz sparingowy Polonia Warszawa rozegra za tydzień, 27 sierpnia o godzinie 11:00 w Łodzi z miejscowym ŁKS-em.

MKS Znicz Basket Pruszków – KKS Polonia Warszawa 68:74 (22:12, 19:24, 11:17, 16:21)

Punkty dla Polonii: Dutkiewicz 23 pkt, Pełka 18 pkt, Wojtyński 8 pkt, Gospodarek 7 pkt, Linowski 7 pkt, Miłak 6 pkt, Anusiewicz 3 pkt, Koźluk 1 pkt, Stopierzyński 1 pkt, Szefler 0 pkt, Śnieg 0 pkt, Lisewski nieaktytwny