Wkraczamy na scenę koszykówki 3x3

2 miesiące temu | 03.07.2024, 16:25

Choć obecnie mamy przerwę wakacyjną, to nie znaczy, że nie można zobaczyć w akcji koszykarzy Polonii! W maju z inicjatywy klubu i Fundacji Kultywowania Tradycji Koszykarzy Polonii Warszawa powołano do życia drużynę koszykówki 3x3!

Dzięki temu "Czarne Koszule" na dobre pojawiły się w tej dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie, która niebawem po raz drugi zagości na Igrzyskach Olimpijskich, po raz drugi z udziałem Polaków - brązowych medalistów mistrzostw świata z 2019 r.!

W barwach Polonii 3x3 możemy oglądać naszych dwóch zawodników: Patryka Pełkę i Przemysława Kuźkowa. Trzon drużyny tworzą zawodnicy Planet Team - pionierzy polskiej sceny 3x3. Jak dotąd w drużynie wystąpili, oprócz Patryka i Przemka, Piotr Dąbrowski (kapitan drużyny), Mateusz Witek, Tomasz Rudko, Marcin Biranowski, Patryk Andres, Jakub Jurczak, Maciej Łopaciński, Kacper Jastrzębski, Michał Kierlewicz, Bartosz Grudziński, Kacper Mościcki, Paweł Łapiński.

Zespół wystąpił jak dotąd w 14 turniejach, w tym w 13 eliminacjach mistrzostw Polski z cyklu Lotto 3x3. "Czarne Koszule" wygrały turniej w Ostrowi Mazowieckiej, raz zajęły 2. miejsce, dwa razy uplasowały się na 3. pozycji.

Dzięki wygranej w Ostrowi, Poloniści w dniach 10-11 sierpnia wystąpią w Katowicach w finałach mistrzostw Polski! Nie możemy się tego doczekać!