W niedzielę rewanż z Profbud Legią

2 lata temu | 02.04.2022, 10:46

Przed nami decydujący moment pierwszej rundy play-off. 3 kwietnia odbędzie się drugi, rewanżowy mecz koszykarzy "Czarnych Koszul" z Profbud Legią Warszawa.

Po środowym, wygranym przez polonistów meczu 85:51, podopieczni Andrzeja Kierlewicza są na dobrej drodze do awansu do kolejnej fazy. O tym, kto wystąpi w drugiej rundzie play-off, zadecyduje końcowy rezultat dwumeczu.

W ostatnim spotkaniu poloniści mieli nieco trudności w pierwszej połowie, przegranej 33:35. Swój potencjał zaprezentowali w trzeciej kwarcie, wygranej 23:0. Dla Polonii najwięcej punktów zdobyli Patryk Gospodarek (19 pkt), Adam Linowski (18 pkt, 15 zbiórek), Patryk Pełka (16 pkt, 12 zbiórek), Marcin Dutkiewicz (15 pkt) i Marcin Wieluński (13 pkt). Najlepszymi strzelcami Legii byli Szymon Kołakowski (15 pkt) i Bartosz Proczek (11 pkt).

Będzie to trzecie starcie "Czarnych Koszul" z Profbud Legią (wcześniej: Akademią Koszykówki Legii) w tym sezonie. W sezonie zasadniczym poloniści wygrali oba spotkania: 91:62 w hali przy ul. Obrońców Tobruku i 107:58 na Kole.

Zwycięzca dwumeczu zmierzy się ze lepszą drużyną rywalizacji Dijo Maximus Polkątów Kąty Wrocławskie i IgnerHome Basketu Nysa. W pierwszym meczu, rozgrywanym w Nysie, górą byli zawodnicy IgnerHome Basketu, którzy pokonali swoich rywali 89:80. Rewanż w Kątach Wrocławskich zaplanowany jest na niedzielę, na 17:00.

Po konsultacjach z policją i administracją obiektu, w wyniku porozumienia klubów, niedzielny mecz Polonii i Profbud Legii (analogicznie jak pierwsze spotkanie) będzie zamknięty dla publiczności. Transmisję przeprowadzi sportowa.tv.