UKS Trójka Żyrardów pokonana! Polonia wygrywa 102:50!

2 lata temu | 06.03.2022, 00:06

Kolejne pewne zwycięstwo "Czarnych Koszul". Polonia pokonując Trójkę Żyrardów 102:50 i ostatecznie zapewnili sobie 1. miejsce w grupie B II ligi!

Koszykarze "Czarnych Koszul" od początku dominowali w rywalizacji z walczącymi o utrzymanie żyrardowianami. Po pierwszej kwarcie prowadzili już 26:7, do końcowych minut będąc zespołem wyraźnie lepszym.

Podopieczni Andrzeja Kierlewicza zaprezentowali rewelacyjną skuteczność w pomalowanym, trafiając aż 80,6% rzutów, a w sumie z gry - 60,3%. Ponownie dużo szansy na grę dostali zawodnicy z głębi składu - każdy zawodnik z kadry meczowej spędził na parkiecie co najmniej 14 minut.

Najlepszym strzelcem był Marcin Dutkiewicz, który zdobył 20 punktów w zaledwie 18,5 minuty. Najlepszy wskaźnik eval miał zdecydowanie Adam Linowski - 18 punktów i aż 18 zbiórek! Ponad 10 punktów zdobyli również Marcin Wieluński (15 pkt), Patryk Pełka (13 pkt) i Adam Anusewicz (11 pkt).

Dzięki wygranej z Trójką Żyrardów, poloniści zapewnili sobie zajęcie 1. miejsca w grupie B 2 ligi, a co za tym idzie, rozstawienie minimum w pierwszych fazach play-offów. Kolejny mecz, z Profbud Legią Warszawa odbędzie się w niedzielę 13 marca.

UKS Trójka Żyrardów - KKS Polonia Warszawa 50:102 (7:26, 14:24, 13:30, 16:22)

Punkty dla Polonii: Marcin Dutkiewicz (20 pkt), Adam Linowski (18 pkt, 18 zb.), Marcin Wieluński (15 pkt), Patryk Pełka (13 pkt), Adam Anusewicz (11 pkt), Michał Wojtyński (9 pkt), Patryk Gospodarek (6 pkt), Adam Lisewski (5 pkt), Hubert Miłak (3 pkt), Krystian Śnieg (2 pkt)

Punkty dla Trójki: Maciej Michalski (11 pkt), Sebastian Parol (10 pkt), Mariusz Łapiński (7 pkt), Damian Orębski (7 pkt), Marcin Uliczka (7 pkt), Filip Firlej (4 pkt), Michał Nesterowicz (2 pkt), Patryk Repiński (2 pkt), Karol Odolczyk (0 pkt), Łukasz Odolczyk (0 pkt), Marcin Wieczorkowski (0 pkt)