Trwa świetna passa polonistów. Trzecie zwycięstwo z rzędu

2 lata temu | 11.10.2021, 16:12

Trwa zwycięska passa Czarnych Koszul. W sobotę poloniści zagrali na trudnym terenie w Bielsku Podlaskim, ale wygrali 78:70 i po trzech kolejkach są liderami grupy B II ligi.

Spotkanie poprzedziła uroczystość otwarcia hali po remoncie. Bielscy działacze zostali nagrodzeni za wieloletnie działania na rzecz miejscowego klubu, ale już kilka chwil później można było odczuć atmosferę prawdziwych koszykarskich emocji.

Pierwsze trafienie rzutem za trzy zaliczył Marcin Dutkiewicz. Kapitan Polonii był zresztą tego dnia świetnie dysponowany w rzutach z dystansu – łącznie trafił pięć na osiem prób za trzy. Kolejne punkty dla gości zdobył Patryk Pełka i od tego czasu poloniści rozpoczęli budowę przewagi – pierwszą kwartę wygrali aż 27:15.

Gdy na początku drugiej kwarty za trzy o tablicę trafił Michał Wojtyński, Czarne Koszule wygrywały już 15 punktami. Wydawać się mogło, że jest to moment w którym drużyna zbudowała bezpieczną przewagę. Koszykówka jest jednak szybką i nieprzewidywalną grą. A kilka minut rozkojarzenia może odwrócić rezultat spotkania. Bielsk Podlaski podjął walkę i pod koniec pierwszej połowy miał tylko 12 punktów straty.

Przed trzecią kwartą Marcin Dutkiewicz nawoływał: – To czas na zbudowanie przewagi! A po chwili – na potwierdzenie własnych słów – trafił trójkę. Trzecia kwarta pokazała jednak, jak wiele sił obie drużyny kosztowała intensywna gra w pierwszej połowie. Polonia zdobywa w tej ćwiartce 11 punktów, zaś Bielsk Podlaski – 13.

Ostatnią część gry lepiej zaczęli gospodarze. Przemysław Tradecki (łącznie w meczu 18 punktów i 11 asyst) wykonał akcję dwa plus jeden, po chwili trafił spod kosza i nagle, siedem minut przed końcem meczu, Tur przegrywał tylko pięcioma punktami.

Polonistom szło z trudem – spudłowali pięć kolejnych rzutów. Na szczęście gospodarze także nie trafiają, tracą piłkę.

Wtedy sprawy w swoje ręce biorą najlepsi strzelcy naszej drużyny. Pierwsza trójka Michała Wojtyńskiego i kolejna Marcina Dutkiewicza w 20 sekund zmienia oblicze spotkania – poloniści prowadzą już 11 punktami i mogą odetchnąć z ulgą.

To dla nich trzecia kolejna ligowa wygrana. W następnej kolejce pauzują. Kolejny mecz zagrają dopiero 20 października. Ich rywalem będzie MKS Ochota.