Relacja z meczu: KKS Polonia Warszawa – WKS Śląsk II Wrocław

1 rok temu | 30.01.2023, 06:28

KKS Polonia Warszawa wraca na zwycięską ścieżkę! We własnej hali, koszykarze Polonii poradzili sobie z WKS Śląsk II Wrocław 68-57. Tym sposobem Czarne Koszule udanie zrewanżowały się za porażkę we Wrocławiu w pierwszej części sezonu.

Mecz charakteryzował się mocną grą w obronie ze strony obu drużyn oraz był festiwalem niewykorzystanych rzutów osobistych. W pierwszej kwarcie to koszykarze Śląska II byli groźniejsi i przeważali. Zwłaszcza widoczne było to przy walce na tablicach. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem gości z Wrocławia 18 – 16. Druga kwarta była wyrównana, ale dobre akcje Sammiego Barnesa-Thompkinsa pozwoliły odskoczyć Czarnym Koszulom i na przerwę to właśnie Polonia zeszła z prowadzeniem 33 – 26.

W 3 kwarcie Polonia stopniowo zwiększała przewagę i nie pozwalała gościom na rozwinięcie skrzydeł. Również w 4 odsłonie spotkania, Czarne Koszule zachowały przewagę, co miało związek z kilkoma dobrze rzuconymi trójkami.

Zdobycze punktowe rozłożyły się wśród Polonii Warszawa bardzo równo. 11 punktów zdobył Jan Piliszczuk, 10 zdobył Damian Cechniak dokładając do tego 11 zbiórek. Po 9 punktów rzucili Patryk Gospodarek, Adam Linowski i Patryk Pełka.

KKS Polonia Warszawa – WKS Śląsk II Wrocław 68:57 (16:18, 17:8, 14:12, 21:19)

Punkty dla Polonii: Jan Piliszczuk (11 pkt), Damian Cechniak (10 pkt), Adam Linowski (9 pkt), Patryk Gospodarek (9 pkt), Patryk Pełka (9 pkt), Sammy Barnes-Thompkins (7 pkt), Marcin Dutkiewicz (5 pkt), Michał Kierlewicz (5 pkt), Marcin Wieluński (3 pkt).

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się w sobotę, 4 lutego, o godzinie 15:00. Czarne Koszule zmierzą się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Transmisja dostępna będzie na platformie Emocje.tv.