Relacja z meczu KKS Polonia Warszawa – WKK Wrocław

1 rok temu | 23.03.2023, 17:52

Ważne zwycięstwo Czarnych Koszul w stołecznej Hali Koło! KKS Polonia Warszawa wygrała po zaciętym spotkaniu z WKK Wrocław 98-92. Był to udany rewanż Polonii za porażkę we Wrocławiu w pierwszej rundzie sezonu. Był to zaległy mecz 28. kolejki Suzuki I Ligi Mężczyzn.

Samo spotkanie było bardzo wyrównane ze wskazaniem na Polonię. W pierwszej kwarcie to Polonia odskoczyła gościom na kilka punktów, jednak w drugiej części spotkania to koszykarze WKK zaczęli przeważać. W drugiej połowie meczy dalej mieliśmy wyrównane zawody, a spotkanie było bardzo otwarte. KKS Polonia kontrolowała jednak spotkanie i na samym końca mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Świetne zawody rozegrał Samson Barnes-Thompkins, który zdobył 20 punktów, w tym wiele w kluczowych momentach spotkania. Na uwagę zasługuje też występ Michała Kierlewicza, który do 17 punktów dołożył po 7 zbiórek i asyst.

Dzięki tej wygranej, Polonia awansowała na 7 miejsce, które gwarantuje awans do playoff.

KKS Polonia Warszawa – WKK Wrocław 98:92 (31:23, 16:23, 28:24, 23:22)

Punkty dla Polonii: Sammy Barnes-Thompkins (20 pkt). Michał Kierlewicz (17 pkt), Marcin Dutkiewicz (14 pkt), Damian Cechniak (10 pkt) Jan Piliszczuk (9 pkt), Patryk Pełka (8 pkt),  Adam Linowski (6 pkt), Marcin Wieluński (6 pkt), Patryk Gospodarek (5 pkt), Adam Anusewicz (3 pkt).

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się już 26 marca, o godzinie 19:00. Czarne Koszule zmierzą się u siebie z Politechniką Opolską. Transmisja dostępna będzie na platformie Emocje.tv.