Relacja z meczu: KKS Polonia Warszawa – Sensation Kotwica Kołobrzeg

1 rok temu | 05.02.2023, 10:15

Zespół KKS Polonia Warszawa pokazał wielką formę! Na wyjeździe, koszykarze Polonii dosłownie roznieśli drużynę Sensation Kotwica Kołobrzeg 86-47. Jednocześnie, Czarne Koszule udanie zrewanżowały się rywalom za porażkę w pierwszej części sezonu zasadniczego.

Polonia od początku miała zdecydowaną przewagę i zawodnicy nie mogli poradzić sobie ze świetnymi akcjami Patryka Pełki i Damiana Cechniaka. Dominacja Czarnych Koszul była widoczna w każdej kwarcie. Polonia absolutnie wygrała walkę pod tablicami gromadząc łącznie 49 zbiórek przy zaledwie 31 gospodarzy. Wszystkie kwarty kończyły się przewagą Polonii Warszawa i w żadnym momencie spotkania nie było zagrożenia, że to właśnie goście zakończą mecz porażką.

Aż pięciu zawodników Polonii Warszawa zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową. Najwięcej punktów zdobył kapitan zespołu, Marcin Dutkiewicz – 15 punktów. Z dobrej strony po raz kolejny pokazał się center Czarnych Koszul, Damian Cechniak, który zdobył 14 punktów i miał 10 zbiórek.

KKS Polonia Warszawa – Sensation Kotwica Kołobrzeg 86:47 (25:8, 21:16, 11:9, 29:14)

Punkty dla Polonii: Marcin Dutkiewicz (15 pkt), Damian Cechniak (14 pkt), Michał Kierlewicz (11 pkt), Adam Linowski (10 pkt), Jan Piliszczuk (10 pkt), Patryk Pełka (8 pkt), Sammy Barnes-Thompkins (5 pkt), Marcin Wieluński (5 pkt), Patryk Gospodarek (4 pkt), Adam Lisewski (4 pkt).

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się już w środę, 8 lutego, o godzinie 20:00. Czarne Koszule zmierzą się u siebie z w derbowym pojedynku z drużyną Dziki Warszawa. Transmisja dostępna będzie na platformie Emocje.tv.