Relacja z meczu: KKS Polonia Warszawa – Polonia Bytom

1 rok temu | 19.02.2023, 12:33

Wielkie widowisko zobaczyli kibice w hali w Bytomiu. Dogrywka była potrzebna do wyłonienia zwycięzcy meczu, a w niej Polonia Warszawa okazała się lepsza od Polonii Bytom 111-103.

W pierwszej kwarcie to Polonia Bytom przeważała, prowadząc w niej większość czasu, ale to Polonia Warszawa zeszła na krótką przerwę z prowadzeniem 25-24. Druga kwarta to już całkowita dominacja gospodarzy. Czarne Koszule nie mogły znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego Alphonso Willisa. Wynik po pierwszej połowie to 58-41 dla Polonii Bytom. Koszykarze Polonii Warszawa jednak się nie poddali i od trzeciej kwarty zaczęli systematycznie odrabiać straty. Wiele emocji przyniosła ostatnia kwarta, gdzie Czarne Koszule robiły wszystko, aby dogonić Polonię Bytom. Udało się to w samej końcówce meczu. W dogrywce pełną kontrolę mieli goście i wygrali tę część meczu 13-5, a w konsekwencji cały mecz.

Swój najlepszy mecz dla Polonii rozegrał Sammy Barnes-Thompkins, który zdobył 17 punktów. Bardzo dobry mecz rozegrał Patryk Pełka, zdobywca 25 punktów. 19 punktów dorzucił Marcin Dutkiewicz, a Damian Cechniak oprócz swoich 16 punktów zebrał też 15 piłek.

KKS Polonia Warszawa – Polonia Bytom 111:103 (24:24, 16:34, 31:23, 26:17, 13:5)

Punkty dla Polonii: Patryk Pełka (25 pkt), Marcin Dutkiewicz (19 pkt), Sammy Barnes-Thompkins (17 pkt), Damian Cechniak (16 pkt), Jan Piliszczuk (14 pkt), Patryk Gospodarek (7 pkt), Marcin Wieluński (6 pkt), Michał Kierlewicz (5 pkt), Adam Linowski (2pkt).

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się 25 lutego, o godzinie 15:00. Czarne Koszule zmierzą się na wyjeździe z drużyną Enei Basket Poznań. Transmisja dostępna będzie na platformie Emocje.tv.