Relacja z meczu KKS Polonia Warszawa – MKS Start II Lublin

1 rok temu | 13.03.2023, 10:32

Zwycięstwo Czarnych Koszul po powrocie do Hali Koło! KKS Polonia Warszawa wygrała bardzo pewnie z MKS Start II Lublin 100-64. To drugie zwycięstwo Polonii nad ekipą z Lublina w tym sezonie.

Pierwsza kwarta spotkania była bardzo wyrównana, początkowo to nawet goście z Lublina często wychodzili na prowadzenie. Koszykarze Polonii jednak szybko rozwiali wątpliwości, a przewaga z kwarty na kwartę się tylko powiększała. Efektem tego było gładkie i spokojne zwycięstwo, choć Polonia grała w osłabieniu. Trener nie mógł skorzystać z Patryka Pełki, Adama Lisewskiego i Adama Anusewicza. Na parkiecie nie pojawił się również Damian Cechniak.

Kapitalne spotkanie rozegrał Adam Linowski, który zdobył 25 punktów, a do tego miał 11 zbiórek. Bardzo solidnym wsparciem dla Linowskiego był kapitan Marcin Dutkiewicz – zdobywca 23 punktów, z czego 15 pkt było efektem celnych rzutów za trzy.

KKS Polonia Warszawa – MKS Start II Lublin 100:64 (25:14, 23:14, 32:15, 20:21)

Punkty dla Polonii: Adam Linowski (25 pkt), Marcin Dutkiewicz (23 pkt), Michał Kierlewicz (15 pkt), Marcin Wieluński (13 pkt), Maksymilian Szefler (8 pkt), Patryk Gospodarek (7 pkt), Jan Piliszczuk (6 pkt), Michał Szymański (3 pkt).

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się 18 marca, o godzinie 18:00. Czarne Koszule zmierzą się na wyjeździe Górnikiem Wałbrzych. Transmisja dostępna będzie na platformie Emocje.tv.