Relacja z meczu: KKS Polonia Warszawa – Miasto Szkła Krosno

1 rok temu | 23.01.2023, 12:59

Dobra passa KKS Polonii Warszawa została przerwana! Po serii 5 wygranych, lepsza od Polonii okazała się drużyna Miasto Szkła Krosno, która wygrała 76-64.  Już pierwsza kwarta wskazywała, że to będzie bardzo trudna przeprawa dla Czarnych Koszul. Krośnianie od początku rzucili się do dynamicznych ataków, a defensywa Polonii nie mogła sobie z nimi poradzić. Ta odsłona zakończyła się prowadzeniem Miasta Szkła 26 do 14.  W kolejnych kwartach Czarne Koszule robiły wszystko co mogło, aby zniwelować straty do gospodarzy spotkania. W 3 kwarcie udało się nawet wyjść na prowadzenie, ale w ostatniej części 4 kwarty do krośnianie lepiej wyprowadzali ataki i mogli się cieszyć się ze zwycięstwa.  Najlepszym zawodnikiem w drużynie Miasta Szkła Krosno był Klavs Dubults, który zdobył 21 punktów. Z kolei w ekipie Polonii najwięcej punktów zdobyli Patryk Pełka i Marcin Wieluński - po 15 pkt.  Po tym meczu Miasto Szkła Krosno jest 9 w tabeli Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. KKS Polonia Warszawa zajmuje się 11 pozycję.

Punkty dla Polonii: Patryk Pełka (15 pkt), Marcin Wieluński (15 pkt), Sammy Barnes-Thompkins (8 pkt), Patryk Gospodarek (7 pkt), Damian Cechniak (6 pkt), Adam Linowski (6 pkt), Jan Piliszczuk (6 pkt), Adam Lisewski (1 pkt).

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia, o godzinie 19:00. Czarne Koszule zmierzą się u siebie ze Śląskiem Wrocław II