Relacja z meczu: KKS Polonia Warszawa – GKS Tychy

1 rok temu | 09.01.2023, 18:29

Koszykarze KKS Polonia Warszawa pokonali po zaciętej walce zespół GKS Tychy 64 do 58. Tyszanie przed spotkaniem z Polonią byli wiceliderami tabeli Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Mecz odbył się w 95. rocznicę pierwszego oficjalnego meczu z udziałem koszykarzy Polonii Warszawa.

Polonia przystąpiła do meczu bez swojego kapitana Marcina Dutkiewicza, który zmaga się z kontuzją. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, co też potwierdza wynik 19:18 na korzyść “Czarnych Koszul”. Za to druga kwarta była prawdziwym festiwalem niemocy ze strony obu drużyn. Lepsi okazali się jednak gospodarze, którzy zeszli na przerwę z prowadzeniem 31 do 23 punktów. W trzeciej kwarcie zawodnicy GKS Tychy próbowali zniwelować straty do rywali, co się udało i przed ostatnią częścią spotkania Polonia prowadziła tylko czteroma punktami. Finalna kwarta należała już do Polonii, która momentami prowadziła nawet dziesięcioma punktami. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem “Czarnych Koszul” 64 do 58. Dzięki temu zwycięstwu, KKS Polonia Warszawa awansowała w tabeli ligowej na 12 miejsce.

Najwięcej punktów dla Polonii zdobył Damian Cechniak (12 pkt), który dorzucił do tego 9 zbiórek. Na wyróżnienie zasługują również Patryk Gospodarek (10 pkt, 5 as, 5 zb.), Adam Linowski (10 pkt) oraz Patryk Pełka (9 pkt, 10 zb.).

KKS Polonia Warszawa - GKS Tychy 64:58 (19:18, 12:5, 14:18, 19:17)

Punkty dla Polonii: Damian Cechniak (12 pkt), Patryk Gospodarek (10 pkt), Adam Linowski (10 pkt), Patryk Pełka (9 pkt), Michał Kierlewicz (7 pkt), Jan Piliszczuk (7 pkt), Marcin Wieluński (6 pkt), Adam Anusewicz (2 pkt).

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się w sobotę, 14 stycznia, o godzinie 18:00. "Czarne Koszule" zmierzą się na wyjeździe z zespołem SKS Starogard Gdański. Bilety na mecz będą dostępne na platformie ebilet.pl.