Relacja z meczu: KKS Polonia Warszawa – Dziki Warszawa

1 rok temu | 09.02.2023, 07:08

Derby Warszawy dla Polonii Warszawa! Koszykarze Polonii po bardzo dobrym meczu pokonali drużynę Dziki Warszawa 81-67. Czarne Koszule przy ogromnym wsparciu kibiców udanie zrewanżowały się Dzikom za porażkę w pierwszej części sezonu zasadniczego.

Lepiej w mecz weszli koszykarze Dzików Warszawa. Początkowo kontrolowali przebieg spotkania i zwyciężyli w pierwszej kwarcie 22-16. Druga kwarta też zaczęła się lepiej dla gości, ale Czarne Koszule wrzuciły drugi bieg i w po dwóch świetnych akcjach to właśnie Polonia zeszła na przerwę z prowadzeniem 40-38. Druga połowa spotkania to już kontrola Polonii i stabilne prowadzenie, które utrzymało się do końca. Bardzo dobra gra w obronie i rzuty za 3 spowodowały, że koszykarze Czarnych Koszul odnieśli pewne zwycięstwo.

Najwięcej punktów dla Polonii Warszawa zdobyli Patryk Pełka i Jan Piliszczuk. Obaj solidarnie po 16 punktów. 13 oczek dorzucił Marcin Dutkiewicz.

KKS Polonia Warszawa – Dziki Warszawa 81:67 (16:22, 24:16, 19:13, 22:16)

Punkty dla Polonii: Patryk Pełka (16 pkt), Jan Piliszczuk (16 pkt), Marcin Dutkiewicz (13 pkt), Patryk Gospodarek (10 pkt), Michał Kierlewicz (9 pkt), Adam Linowski (6 pkt), Sammy Barnes-Thompkins (5 pkt), Marcin Wieluński (3 pkt), Damian Cechniak (3 pkt).

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się 15 lutego, o godzinie 19:00. Czarne Koszule zmierzą się na wyjeździe z drużyną HydroTruck Radom, która jest liderem tabeli. Transmisja dostępna będzie na platformie Emocje.tv.