Relacja z meczu: KKS Polonia Warszawa – Decka Pelplin

1 rok temu | 19.01.2023, 16:42

Piąte zwycięstwo KKS Polonii Warszawa stało się faktem! Czarne Koszule wygrały po bardzo emocjonującym meczu z Decką Pelplin 79-72. Tym samym Polonia zrewanżowała się za porażkę na wyjeździe w pierwszej rundzie spotkań.

Mecz 20. Kolejki Suzuki 1 Lidze Mężczyzn był bardzo zaciętym widowiskiem. Żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na bardzo wyraźne prowadzenie. Zarówno w pierwszej jak i drugiej kwarcie, goście z Pelplina osiągnęli kolejno 1 i 2 punkty przewagi. Na przerwę Polonia zeszła przegrywając 34-37. Na drugą połowę Czarne Koszule wyszły z lepszą koncentracją, a świetny w rzutach za 3 był Patryk Pełka. W całym meczu Pełka trafił 6 rzutów za 3 na 7 wykonywanych. O zwycięstwie Polonii zdecydowała bardzo dobrze rozegrana końcówka spotkania. Marcin Wieluński zdołał trafić 3 z 4 rzutów osobistych, a w ostatniej akcji meczu, Jan Piliszczuk przypieczętował wygraną Czarnych Koszul rzutem spod kosza.

KKS Polonia Warszawa przystąpiła do meczu bez swojego kapitana Marcina Dutkiewicza oraz Patryka Gospodarka. Obaj koszykarze leczą kontuzję. Swój debiut przed publiką zgromadzoną w Hali Koło odnotował Sammy Barnes-Thompkins.

Najlepszym strzelcem Decki Pelplin był Karol Obarek – zdobywca 17 punktów. Natomiast Polonię poprowadził do zwycięstwa tercet Pełka-Piliszczuk-Cechniak. Patryk Pełka zdobył 20 punktów, Jan Piliszczuk 18, a Damian Cechniak dołożył kolejne 14 punktów. Michał Kierlewicz do swoich 5 punktów dołożył 8 asyst i tyle samo zbiórek.

Punkty dla Polonii: Patryk Pełka (20 pkt), Jan Piliszczuk (18 pkt), Damian Cechniak (14pkt), Marcin Wieluński (10 pkt), Adam Linowski (7 pkt), Michał Kierlewicz (5 pkt),  Sammy Barnes-Thompkins (5 pkt).

W przerwie spotkania odbyła się miła uroczystość. Prezes Zarządu koszykarskiej Polonii Łukasz Tusiński przekazał pamiątkową koszulkę Wojciechowi Wysockiemu, cenionemu aktorowi i wiernemu kibicowi KKS Polonia, który niedawno świętował swoje 70. Urodziny.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się w sobotę, 21 stycznia, o godzinie 18:00. Czarne Koszule zmierzą się na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno. Zespół z Krosna to jeden z bezpośrednich rywali Polonii w walce o awans do playoffów.