Relacja z meczu KKS Polonia Warszawa – AZS AGH Kraków

1 rok temu | 05.03.2023, 09:16

Czarne Koszule wygrywają ważny mecz w Krakowie! KKS Polonia Warszawa wygrała po zaciętym pojedynku z AZS AGH Kraków 79-71. To drugie zwycięstwo Polonii nad ekipą z Krakowa w tym sezonie.

W pierwszej kwarcie gospodarze przeważali, ale Polonia robiła wszystko, aby niwelować straty. Trzy kolejne kwarty należały już do Polonii. Był to bardzo wyrównany pojedynek i prawie do samego końca nie było wiadomo, kto odniesie zwycięstwo w tym meczu. Polonia zagrała znów bez kontuzjowanego Patryka Pełki, jednak Czarne Koszule sprostały zadaniu i wrócą do Warszawy z kompletem punktów.

Najlepszym strzelcem Polonii był Adam Linowski, który zdobył 18 punktów, a do tego dorzucił 10 zbiórek. Kolejne dobre zawody w barwach Czarnych Koszul rozegrał Sammy Barnes-Thompkins, który rzucił 17 punktów.

KKS Polonia Warszawa – AZS AGH Kraków 79:71 (15:22, 21:19, 22:15, 21:15)

Punkty dla Polonii: Adam Linowski (18 pkt), Sammy Barnes-Thompkins (17 pkt), Damian Cechniak (12 pkt), Patryk Gospodarek (11 pkt), Jan Piliszczuk (7 pkt), Marcin Dutkiewicz (5 pkt), Michał Kierlewicz (5 pkt), Adam Lisewski (2 pkt), Marcin Wieluński (2 pkt).