Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Pomoc dla Ukrainy!

9 miesięcy temu | 28.02.2022, 12:30
Pomoc dla Ukrainy!

Wolność, solidarność, szacunek to wartości, które są duszą Polonii Warszawa, a w obecnej trudnej sytuacji mają jeszcze większe znaczenie dla nas wszystkich. W wyniku ataku Rosji na Ukrainę wysyłamy swoje wsparcie naszym wschodnim sąsiadom oraz pragniemy okazać im realną pomoc.

Razem z całą polonijną społecznością – Akademia MKS Polonia Warszawa, SKK Polonia Warszawa, KKS Polonia Warszawa, AKS Polonia Warszawa, SPPW Czarne Koszule łączymy siły i organizujemy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla osób z Ukrainy, które w obliczu tragedii musiały opuścić swój kraj i przebywają obecnie w Polsce.
Zebrane rzeczy będą przekazana do sieci hoteli Arche, gdzie przebywają aktualnie mieszkańcy Ukrainy. 


📣 Zbiórka będzie trwała przez najbliższe trzy dni (poniedziałek 28.02 – środa 02.03). W godzinach 12:00 – 20:00 będzie można przynosić produkty do klubowej kawiarni Czarna Koszula, na miejscu będą przygotowane specjalne kartony.


‼️ Prosimy o produkty z listy ‼️
- woda w zgrzewkach
- makarony
- ryż
- kasza
- pomidory, fasola, kukurydza itp. produkty w puszkach
- konserwy i inne produkty o długim terminie przydatności
- herbata, kawa
- cukier
- soki w kartonach
- mleko o dłuższym terminie przydatności
- jajka
- mąka
- olej, oliwy
- środki do higieny; mydła, szampony; pieluchy
- papier toaletowy

Zachęcamy także do dołączenia do akcji SKK Polonia Warszawa, która zdecydowała się, aby cały dochód z biletów na mecz z Enea AZS Politechnika Poznań przekazać na pomoc dla Ukrainy (6 marca godzina 18:00, Centrum Sportu Wilanów). Wejściówki można kupić na: www.bilety.poloniawarszawa.com. Dodatkowo dostępne są także bilety w wersji umożliwiającej dodatkową pomoc – bilet uprawnia do wstępu na mecz, a jednocześnie pozwala wesprzeć cel większą sumą.


W tym tygodniu będą planowane kolejne inicjatywy dotyczące pomocy dla Ukrainy, więc obserwujcie naszą stronę i media społecznościowe wszystkich sekcji Polonii, gdzie o wszystkim będziemy informować na bieżąco. Razem możemy więcej!
Stańmy razem w tym trudnym czasie i pokażmy swoją solidarność z ukraińskim narodem! #SolidarniZUkrainą #JednaPolonia ⚫⚪️🔴⚫️

Udostępnij