Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Polonijni maturzyści A.D. 2022

4 miesiące temu | 04.05.2022, 18:29
Polonijni maturzyści A.D. 2022

4 maja to tradycyjnie pierwszy dzień egzaminów maturalnych. Dziś maraton rozpoczęli trzej nasi zawodnicy - Adam Anusewicz, Adam Lisewski i Maksymilian Szefler!

Adam Anusewicz, absolwent XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego, oprócz przedmiotów obowiązkowych, zdaje aż 4 rozszerzone przedmioty: język polski, język angielski, historię i wiedzę o społeczeństwie.

- Planuję studiować psychologię lub prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Rozważam tez inne kierunki ale to raczej alternatywy dla tych dwóch - tak o swoich planach opowiada Adam

Adam Anusewicz (w środku) podczas wręczania świadectw dojrzałości

Kolejny tegoroczny maturzysta, Adam Lisewski, ukończył prywatne Liceum Primus. - W rozszerzeniu zdaję angielski oraz geografię. Celuję w fizjoterapię lub psychologią - mówi 18-letni zawodnik Polonii.

Adam Lisewski (po lewej)

Do świadectwa dojrzałości przystąpił również młodszy od wspomnianej dwójki, ale wcześniej ropzoczynający edukację, Maksymilian Szefler (rocznik 2004). Maksymilian to absolwent Zespołu Szkół im. Generała Władysława Andersa na Konwiktorskiej, znajdującego się vis a vis kompleksu Polonii. - Staram się nie stresować maturami; co ma być to będzie. Dzisiaj piszę polski, który jest chyba najtrudniejszy. Z rozszerzeń zdaję biologię i chemię - tak rano mówił nasz podkoszowy.

Maksymilian Szefler w dniu matury, przed LXII LO im. gen. Andersa

Mamy nadzieję, że dzisiejszy egzamin poszedł dobrze naszej trójce. Trzymamy kciuki w kolejnych dniach a także później, w trakcie rekrutacji na studia!

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsorzy / Partnerzy Generalni
Sponsorzy / Partnerzy Sekcji
Partnerzy Branżowi