Polonia lepsza od SKSu!

1 tydzień temu | 07.10.2024, 09:38

W drugiej kolejce Pekao 1 Ligi Mężczyzn, na parkiecie zmierzyły się drużyny KKS Polonia Warszawa i SKS Fulimpex Starogard Gdański. Mecz był emocjonującym widowiskiem, które od samego początku zaskakiwało szybkimi akcjami i dynamicznymi zwrotami akcji.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się intensywnie, gdy Damian Cechniak wywalczył przewagę dla Polonii, wygrywając rzut sędziowski. Już w pierwszych minutach Jayden Coke zaliczył kilka skutecznych rzutów, a Adrian Kordalski znakomicie rozgrywał, notując liczne asysty. Polonia szybko objęła prowadzenie, osiągając przewagę 16:6 w piątej minucie. SKS Starogard Gdański próbował odpowiedzieć, ale niecelne rzuty i straty piłki uniemożliwiały im nawiązanie równorzędnej walki. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 29:13 dla gospodarzy.

W drugiej kwarcie goście zaczęli grać nieco skuteczniej, a Darius McNeill popisał się kilkoma udanymi akcjami, co pozwoliło zmniejszyć przewagę Polonii. Mimo to, Polonia kontynuowała swoją ofensywę, głównie za sprawą świetnie dysponowanych Jaydena Coke i Adriana Kordalskiego. Kwarta zakończyła się wynikiem 46:35.

Po przerwie, mimo wysiłków gości, Polonia nadal kontrolowała przebieg spotkania. Przemysław Kuźkow trafił kilka ważnych rzutów za trzy punkty, co pozwoliło drużynie z Warszawy utrzymać bezpieczną przewagę. SKS Starogard Gdański próbował zmniejszyć różnicę, jednak niecelne rzuty oraz straty piłek sprawiały, że gospodarze stopniowo powiększali swoje prowadzenie. W trzeciej kwarcie wynik wynosił już 73:59.

Ostatnia kwarta była formalnością, choć goście jeszcze próbowali walczyć o powrót do gry. Damian Cechniak i Przemysław Kuźkow pozostawali nie do zatrzymania, co pozwoliło Polonii ostatecznie wygrać spotkanie wynikiem 83:68. SKS Fulimpex Starogard Gdański, mimo ambitnej gry, nie był w stanie przełamać dominacji warszawskiego zespołu.

Polonia Warszawa odniosła zasłużone zwycięstwo, prezentując solidną obronę i skuteczną ofensywę.