Polonia 3x3 w Basketmanii. Pierwszy triumf "Czarnych Koszul"!

1 rok temu | 06.06.2022, 08:49

Kolejny pracowity weekend drużyny Polonii Warszawa 3x3. Koszykarze "Czarnych Koszul" wystąpili w turnieju Basketmania w kategoriach U23 i Open. W tych pierwszych rozgrywkach poloniści byli najlepsi!

Zespół Polonii w miniony weekend wziął udział w Basketmanii. Rozgrywane w Łodzi zawody to najstarszy turniej 3x3 w Polsce, rozegrano ją łącznie 26 razy! Co roku uczestniczą w nim wiodące krajowe drużyny.

W sobotę 4 czerwca koszykarze "Czarnych Koszul" w składzie Adam Anusewicz, Adam Lisewski, Maksymilian Szefler, Michał Szymański wystąpili w kategorii U23. W grupie D wygrali z oboma zespołami PKK 99 Pabianice i przegrali Akademią 3x3 U21 Gdańsk.

Polonia 3x3 podczas pierwszego dnia turnieju. Źródło: Basketmania

W fazie pucharowej nasi zawodnicy spisywali się znakomicie. W ćwierćfinale pokonali Team Polska U17, a w półfinale zwyciężyli Sky Tatoo Radom. W finale ponownie trafili na drużynę Akademii 3x3 U21 Gdańsk. Poloniści udanie zrewanżowali się ekipie z Trójmiasta za grupową porażkę i zwyciężyli 21:16, dzięki czemu odnieśli historyczne zwycięstwo!

Drużyna Polonii z nagrodami za zwycięstwo w kategorii Open. Źródło: Basketmania

Następnego Polonia rywalizowała w kategorii Open. W grupie B wygrali z zespołami Big Boys Poznań i NFZ (jednym punktem!), przegrali z Sky Tatoo Radom.

Drugie miejsce pozwoliło "Czarnym Koszulom" awansować do fazy pucharowej. Tam w pierwszej rundzie pokonali PKK 99 Pabianice. W 1/8 finałów przegrali z Legią Lotto, finalnie 3. drużyną turnieju. Ostatecznie Polonia Warszawa została sklasyfikowana na 14. miejscu w kategorii Open.

Polonia 3x3 podczas drugiego dnia turnieju. Źródło: Basketmania

Kolejny turniej z udziałem koszykarzy Polonii odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca. "Czarne Koszule" czeka wyjazd do Poznania na turniej Lotto 3x3 Quest.