PEWNE ZWYCIĘSTWO W KIELCACH

2 lata temu | 30.01.2022, 12:13

Gracze Polonii Warszawa odnieśli kolejny triumf w II lidze! W sobotni wieczór w sportowej hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu UJK w Kielcach pokonali zawodników AZS-u UJK Kielce 91:54.

Rywalizację udanie rozpoczęli gracze „Czarnych Koszul”. Dzięki zdobytym punktom przez Patryka Gospodarka, Michała Wojtyńskiego i Patryka Pełki objęliśmy kilkupunktowe prowadzenie (2:10). Nasi zawodnicy z minuty na minutę łapali odpowiedni rytm w ataku, co w konsekwencji przyniosło nam kolejne punkty. Do punktującego Patryka Pełki i Patryka Gospodarka dołączyli również Marcin Dutkiewicz oraz Maksymilian Szefler. W ten sposób po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 25:13.

W następnej kwarcie konsekwentnie zwiększaliśmy swoją przewagę nad gospodarzami, dzięki dwóm trójkom Marcina Wieluńskiego oraz zdobytym punktom przez Michała Wojtyńskiego, Marcina Dutkiewicza, Patryka Gospodarka oraz Krystiana Śniega. Po 20 minutach gry Poloniści prowadzili 50:30. Bez większej historii było w drugiej połowie meczu. Nasi zawodnicy w trzeciej części mocno ograniczyli ofensywę kieleckiej drużyny, grając agresywnie w defensywie. W ten sposób podopieczni trenera Kierlewicza wygrali ją 21:6. W ostatnich dziesięciu minutach jedynie dowieźliśmy bardzo dobry rezultat do ostatniego gwizdka.

Naszym najlepszym zawodnikiem w dziewiętnastym wygranym meczu Polonii był Patryk Pełka. Skrzydłowy „Czarnych Koszul” rzucił 17 punktów, dodając do tego 11 piłek zebranych spod tablicy (double-double) w 23 minuty spędzonych na boisku. Podobnym wyczynem double-double popisał się Nasz Kapitan, Marcin Dutkiewicz. Do 10 „oczek” dopisał 13 zbiórek. Dwucyfrowe zdobycze punktowe odnotowali jeszcze: Michał Wojtyński (14 pkt, 5 zb), Hubert Miłak (14 pkt) oraz Patryk Gospodarek (13 pkt, 5 as).

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się w niedzielę, 6 lutego, o godzinie 18:00 na hali Koło. Nasz zespół podejmie na własnym boisku Żubry Chorten Białystok.

AZS UJK Kielce - KKS Polonia Warszawa 54:91 (13:25, 17:25, 6:21, 18:20)

Punkty dla UJK: Piotr Osiakowski (16 pkt, 8 zb), Filip Grad (12 pkt), Maksymilian Czapla (9 pkt), Konrad Nowik (8 pkt, 5 zb), Patryk Lis (4 pkt), Oskar Lesisz (3 pkt), Oskar Życzkowski (2 pkt, 5 zb), Mohamed Youssef Medini (0 pkt, 7 zb), Dominik Basa (0 pkt), Maciej Suwaluk (0 pkt), Jakub Kundera (0 pkt), Igor Jagiełło (DNP)

Punkty dla Polonii: Patryk Pełka (17 pkt, 11 zb), Michał Wojtyński (14 pkt, 5 zb), Hubert Miłak (14 pkt), Patryk Gospodarek (13 pkt, 5 as), Marcin Dutkiewicz (10 pkt, 13 zb), Maksymilian Szefler (8 pkt, 5 zb), Marcin Wieluński (7 pkt, 5 zb), Michał Szymański (3 pkt), Krystian Śnieg (3 pkt), Adam Lisewski (2 pkt), Adam Linowski (DNP)