Kolejne istotne zwycięstwo Czarnych Koszul!

1 rok temu | 27.03.2023, 11:07

Kolejne istotne zwycięstwo Czarnych Koszul w stołecznej Hali Koło! KKS Polonia Warszawa wygrała po bardzo dobrym spotkaniu z Politechniką Opolską 94-69 w meczu 32. kolejki Suzuki I Ligi Mężczyzn. Był to udany rewanż Polonii za porażkę w Opolu w pierwszej rundzie sezonu.

Pierwsza kwarta była wyrównana z minimalnym wskazaniem na gości z Opola. W drugiej kwarcie to Czarne Koszule zaczęły przeważać, dzięki czemu zeszły na przerwę z prowadzeniem. Trzecia i czwarta odsłona meczu to kontrola Polonii ze stopniowym zwiększaniem przewagi punktowej.

Kapitalne zawody rozegrał Jan Piliszczuk, który rzucił 24 punkty. Dużym wsparciem dla Piliszczuka był Samson Barnes-Thompkins, który rozegrał kolejny świetny mecz. Amerykanin zdobył 19 punktów, a do tego dołożył aż 5 przechwytów.

Polonia Warszawa umocniła się na 7 miejscu w tabeli Suzuki I Ligi Mężczyzn. Awans do fazy playoff jest coraz bliższy.

KKS Polonia Warszawa – Politechnika Opolska 94:69 (18:22, 34:16, 18:16, 24:15)

Punkty dla Polonii: Jan Piliszczuk (24 pkt), Sammy Barnes-Thompkins (19 pkt), Marcin Wieluński (13 pkt), Adam Linowski (10 pkt), Patryk Pełka (10 pkt), Patryk Gospodarek (8 pkt), Marcin Dutkiewicz (5 pkt), Michał Kierlewicz (5 pkt).

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się 2 kwietnia, o godzinie 18:00. Czarne Koszule zmierzą się u siebie z MKKS Koszalin. Transmisja dostępna będzie na platformie Emocje.tv.