KKS POLONIA WARSZAWA – TSK ROŚ PISZ 94:49

2 lata temu | 20.02.2022, 22:20

Dwudziestą drugą wiktorię odnotowali koszykarze KKS-u Polonii Warszawa. W niedzielny wieczór w hali Koło zawodnicy „Czarnych Koszul” wysoko pokonali TSK Roś Pisz 94:49.

W naszej wyjściowej piątki meczowej na mecz z Rosiem doszło do jednej zmiany – w miejsce Michała Wojtyńskiego wszedł Adam Linowski. Nasi koszykarze kapitalnie otworzyli rywalizację – po trzech trójkach Marcina Dutkiewicza prowadziliśmy 11:4. Wówczas piszanie znaleźli odpowiedni rytm w ofensywie, a zwłaszcza ich podstawowy lider – Mateusz Bessman. Po zdobytych przez 22-letniego rozgrywającego siedmiu punktów z rzędu to zawodnicy w czarnych strojach mieli minimalne prowadzenie (13:14). W następnym fragmencie opanowaliśmy sytuację na boisku za sprawą punktów Gospodarka i Dutkiewicza. Po czterech następnych trójkach trafionych przez Linowskiego, Dutkiewicza i Wojtyńskiego zasłużenie prowadziliśmy po 10 minutach 29:16.

Drugą odsłonę otworzyliśmy od trzech celnych trójek z rzędu. Po trzypunktowym rzucie Gospodarka wyraźnie prowadziliśmy 38:16. Graczy z województwa warmińsko-mazurskiego próbowali poderwać swoimi punktami Kazimierczuk oraz Bessman. To jednak Naszych Polonistów nie zatrzymywało. Za każdym razem nasi koszykarze celnie przymierzali zza linii 6,75m. Do końca pierwszej połowy dołożyliśmy trzy trójki, a goście dodali pięć „oczek” z rzutów wolnych. Do przerwy nasi koszykarze prowadzili 47:29, a Marcin Dutkiewicz pierwszą dwudziestkę zaliczył do bardzo udanych, zdobywając 20 punktów (sześciokrotnie trafił zza łuku).

Druga połowa meczu była bez większej historii. Koszykarze Andrzeja Kierlewicza wykonywali perfekcyjnie wszystkie swoje założenia przedmeczowej, powiększając swoją przewagę z minuty na minutę. Szkoleniowiec warszawskiej Polonii dał pograć wszystkim zawodnikom, a szeroka rotacja wpłynęła na korzystny rezultat w końcowym rozrachunku. Warszawianie w całym meczu trafili 20 trójek, a ponadto pozwolili piszanom zdobyć w drugiej połowie 20 punktów.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Polonii w tym spotkaniu był Marcin Dutkiewicz – zdobywca 38 punktów. 15 „oczek” dopisał Michał Wojtyński. Zdobyczą double-double popisał się Adam Linowski (11 punktów, 12 zbiórek). Blisko takiego osiągnięcia był Patryk Gospodarek – 11 punktów i 8 asyst.

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się w środę, 23 lutego, o godzinie 19:15 w Hali Koło. Nasz zespół podejmie aktualnie najsłabszą ekipę drugoligowej grupy B – MUKS Piaseczno.

KKS Polonia Warszawa – TSK Roś Pisz 94:49 (29:16, 18:13, 25:8, 22:12)

Punkty dla Polonii: Marcin Dutkiewicz (38 pkt, 10X3), Michał Wojtyński (15 pkt, 5X3), Adam Linowski (11 pkt, 12 zb), Patryk Gospodarek (11 pkt, 8 as), Hubert Miłak (9 pkt, 5 zb), Marcin Wieluński (8 pkt, 7 as), Michał Szymański (2 pkt), Patryk Pełka (7 zb), Krystian Śnieg, Adam Anusewicz, Maksymilian Szefler, Adam Lisewski

Punkty dla Rosia: Mateusz Bessman (23 pkt, 5 zb), Szymon Urbański (11 pkt, 7 zb), Mateusz Kazimierczuk (10 pkt), Jakub Stanisławajtys (4 pkt), Jan Świtaj (1 pkt, 6 zb), Szymon Zalewski (5 zb), Mikołaj Lackowski, Artur Klimowicz, Marek Miałki, Maciej Milewski, Jakub Pellowski