Jakub Pendrakowski przestaje pełnić funkcję pierwszego trenera Polonii

1 miesiąc temu | 24.04.2024, 08:59
Jakub Pendrakowski przestaje pełnić funkcję pierwszego trenera Polonii

Jakub Pendrakowski po półtora roku pracy jako główny trener Polonii, przestaje pełnić tę funkcję. Będzie jednak wciąż wspierał zespół, bo w nowym sezonie będzie pierwszym asystentem.

- Trenera Kubę musiałem długo namawiać, żeby zgodził się poprowadzić chociaż jeden trening, potem mecz..., a wyszło tak, że doprowadził drużynę do play-offów.. Bardzo dobrze nam się współpracuje, cenię jego wiedzę, uwagi i 100% zaangażowania w pracę, dlatego też bardzo się cieszę, że zostaje w Polonii - mówi Tomasz Jaremkiewicz, dyrektor sportowy klubu.

Na początku grudnia 2022 przy bilansie 5-8 nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej. W trudnym momencie zespół przejął Jakub Pendrakowski (dotychczasowy asystent Andrzeja Kierlewicza), dla którego był to debiut w roli pierwszego trenera. Przypomnijmy, że zmiana na ławce nastąpiła w dość trudnym momencie, gdy bilans zespołu wynosił 5-8. Z kolei po rundzie zasadniczej: 19-15! Ostatecznie Polonia zakończyła rozgrywki na ósmym miejscu.

Asystent to nowa-stara rola dla Jakuba Pendrakowskiego. Wcześniej pełnił tę funkcję u boku Andrzeja Kierlewicza. Najpierw w Zniczu Basket Pruszków (2017-2021), a następnie w Polonii Warszawa, z którą w sezonie 2021/22 wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy.

- Wydaje mi się, że przede wszystkim asystent musi być łącznikiem między drużyną a pierwszym trenerem - mówił Jakub Pendrakowski w wywiadzie przeprowadzonym przez nas w grudniu 2023, czyli rok po objęciu funkcji pierwszego szkoleniowca. - Moim zdaniem [asystent] nie powinien kwestionować, szczególnie przy drużynie, treningów czy zagrywek. Przed zespołem - trenerzy i sztab muszą być zawsze jednością.

Wspomniał w tej rozmowie także, że jako asystent zawsze bardzo poważnie podchodził do kwestii przygotowywania scoutingu. Nawet jeśli wymagało to nie tylko całodniowej pracy, ale także do późnych godzin nocnych.

Polecamy wrócić do tego materiału: 

Dziękujemy za dotychczasowy wkład w rozwój reaktywowanej męskiej sekcji Polonii i życzymy powodzenia w nowej-starej roli!

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

SPONSORZY / PARTNERZY GENERALNI
KUSTOSZ / PARTNER TRADYCJI KLUBOWEJ
SPONSORZY / PARTNERZY SEKCJI
PATRONI KOSZYKÓWKI POLONII WARSZAWA
PARTNER MEDYCZNY
PARTNERZY WSPIERAJĄCY