III MIEJSCE W ŁOWICZU

2 lata temu | 14.09.2021, 13:59

Raport z turnieju w Łowiczu

Za nami dwa dni zmagań podczas Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Łowicz.

Pierwszego dnia zmierzyliśmy się z drużyną ŁKS-u Szkoły Gortata Łódź. Był to pojedynek z rywalem, który w nadchodzącym sezonie będzie rywalizował z nami na drugoligowym poziomie.

Pierwsze minuty meczu były dla nas bardzo udane. Początkowo mogło się wydawać, że to właśnie KKS będzie w tym meczu dyktował tempo. ŁKS wyglądał na zespół zaskoczony szybką grą naszej drużyny. Poloniści nieco w swoim stylu otworzyli mecz kilkoma celnymi rzutami za trzy punkty. Po pięciu minutach wynik 12:4 na korzyść Czarnych Koszul napawał optymizmem na dalszą część spotkania.

Warto podkreślić, że ŁKS jest drużyną, reprezentowaną przez zawodników, którzy mają okazję grać ze sobą niezmiennie od kilku sezonów. Wartość ta sprawiła, że już po chwili Łódzcy zawodnicy znaleźli rytm i po 1 kwarcie nadgonili wynik do rezultatu 12:19. Dalsze etapy meczu to pojedynek punkt za punkt. Do przerwy, Polonii udało się utrzymać prowadzenie zaledwie trzy punktowe.

Druga połowa przyniosła zwrot sytuacji. Zawodnicy ŁKS-u zaczęli agresywnie atakować kosz (w całym meczu 61,5% za 2 pkt) Takie działania pozwoliły im zakończyć 3 kwartę z przewagą trzech punktów.

W czwartej kwarcie widoczne było zmęczenie naszych koszykarzy, które Łódzcy zawodnicy zaczęli wykorzystywać grając szybko bez piłki. Na 30 sekund przed końcem meczu Poloniści wyszli na prowadzenie jednym punktem. Ostatnią akcję ŁKS powierzył doświadczonemu Bartoszowi Wróblowi, który rzutem po penetracji z rogu boiska po linii końcowej wykonał rzut. Piłka zatańczyła na obręczy i finalnie wpadł do kosza. Ostatnia akcja należała do Czarnych Koszul. Lecz podanie z linii końcowej nie znalazło drogi do naszych zawodników i finalnie to ŁKS Łódź cieszył się z awansu do sobotniego finału turnieju.

Wynik końcowy KKS Polonia Warszawa 75-76 ŁKS Szkoła Gortata Łódź [19:12] [40:37] [57:60] [75:76]

Drugi dzień to mecz o trzecie miejsce z gospodarzem turnieju KS Księżakiem Łowicz. Spotkanie przyniosło zdecydowanie mniej emocji niż pojedynek z dnia pierwszego. Mecz od samego początku układał się po myśli naszej drużyny, która  po 1 kwarcie prowadziła zdecydowanie 29:9. Druga kwarta spotkania zakończyła się przewagą trzydziestopunktową dla Czarnych Koszul. Trzecia kwarta spotkania to lekki zryw drużyny z Łowicza, która w tej części zdobyła największa liczbę punktów – 23. Lecz nie zagroziło to przewadze naszej drużyny, która sukcesywnie utrzymywała różnicę punktową z pierwszej połowy. Finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 99:64 na korzyść Polonistów.

Warto odnotować wysoką skuteczność z gry wśród Czarnych Koszul. 55,9% za dwa punkty oraz 53,6% za trzy. Polonia okazała się lepsza w każdej statystyce od swojego rywala. Okazałe zwycięstwo było dobrym rewanżem za porażkę w meczu z Łodzią. W efekcie KKS Polonia Warszawa kończy turniej na trzecim miejscu.

Wynik końcowy KKS Polonia Warszawa 99-64 KS KSIĘŻAK ŁOWICZ [29:9] [51:22] [76:45] [99:64]