HIT KOLEJKI DLA POLONII WARSZAWA

2 lata temu | 14.02.2022, 16:13

W niedzielny wieczór gracze KKS-u Polonia Warszawa podjęli w łódzkiej Zatoce Sportu aktualnego wicelidera tabeli – ŁKS Coolpack Łódź. Podopieczni trenera Kierlewicza zanotowali swoją dwudziestą pierwszą wiktorię, pokonując w hicie 23. kolejki graczy ŁKS-u 93:87.

Do naszej wyjściowej piątki meczowej powrócili po krótkiej nieobecności Hubert Miłak oraz Patryk Pełka. Początek rywalizacji należał do miejscowych. Po punktach spod kosza Kacpra Dominiaka i z kontry Arkadiusza Świta podopieczni trenera Zycha prowadzili 5:0. Pierwsze punkty dla naszego zespołu trafił Patryk Pełka, a zaraz po nim spod kosza dorzucił Michał Wojtyński. Po następnych „oczkach” zdobytych przez Patryka Gospodarka i Marcina Dutkiewicza mieliśmy remis (11:11). Od tego momentu walczyliśmy z łódzkim zespołem jak równy z równym, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Pod koniec premierowej odsłony uzyskaliśmy 7-punktową zaliczkę, gdy następne punkty dla „Czarnych Koszul” zdobyli Gospodarek, Wieluński oraz Anusewicz. Łodzianom udało się przed końcem tej części odrobić cztery „oczka”. Pierwszą kwartę zamknął trafieniem spod obręczy Norbert Kulon. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 28:25.

W następną część weszliśmy nieco gorzej. Nasz zespół próbował trafiać zza linii 6,75m, lecz każda próba kończyła się fiaskiem, a ponadto popełnialiśmy proste błędy. Łodzianie podobnie jak my grali dość nieskutecznie, lecz odnajdywali inne sposoby na zdobywanie punktów. Po punktach spod kosza Bartoszewicza i Kulona miejscowi wrócili do kilkupunktowego prowadzenia (35:30). Zły okres gry naszego zespołu przerwał trafieniem z dystansu Gospodarek, a w następnych akcjach zapunktowali Linowski (z rzutów wolnych) oraz Wojtyński (trójka). W ten sposób ponownie byliśmy z przodu (37:39). Do końca pierwszej połowy zespoły dorzuciły po jednej trójce. Trzypunktowe trafienie Marcina Dutkiewicza dało po dwóch kwartach meczu minimalne prowadzenie dla Polonii w łódzkiej Zatoce Sportu – 42:40.

Początek drugiej połowy meczu był bardziej zacięty. Prowadzenie ponownie przechodziło z jednej strony na drugą. Jednak nasi koszykarze w połowie trzeciej kwarty zdołali odskoczyć na dziesięć punktów po siedmiu punktach zdobytych przez Gospodarka i trójce Dutkiewicza (52:62). Łódzką ekipę poderwali w następnym fragmencie swoimi trafieniami Świt oraz Kulon. Po naszej stronie zza łuku celnie rzucali Wojtyński oraz Linowski. Trzecią dyszkę zamknął punktami spod obręczy Marcin Wieluński. Po upływie trzydziestu minut wygrywaliśmy 70:64.

W czwartej kwarcie gospodarzom ponownie udało się do naszej ekipy zbliżyć za sprawą celnych rzutów Wróbla oraz punktów Jarmakowicza oraz Kellera. Na ten napór odpowiedzieliśmy trójkami Gospodarka i Dutkiewicza (72:78). Kolejne pięć punktów zdobyte przez Wróbla dały gospodarze jedynie „oczko” straty do „Czarnych Koszul” (77:78) po połowie tej części. Chwilowy oddech dla naszych koszykarzy dał Wojtyński, trafiając kolejną trójkę. Jednak za parę chwil biało-czerwono-biali doprowadzili do remisu po wolnych Kulona i lay-upie Bartoszewicza (81:81). W kluczowym momencie meczu akcję 3+1 zaliczył Dutkiewicz, a kolejne punkty dołożył Gospodarek i Wieluński.  W ten sposób osiągnęliśmy ośmiopunktowe prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końcowej syreny. Ostatecznie w hicie 23. serii meczów w 2. Lidze grupy B ograliśmy w Zatoce Sportu ŁKS Coolpack Łódź 93:87.

Najlepiej spisującym się zawodnikiem w naszym zespole był Patryk Gospodarek – zdobywca 27 punktów i 6 asyst. 19 „oczek” dodał Marcin Dutkiewicz, a Michał Wojtyński zakończył spotkanie na 15 punktach.

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się w niedzielę, 20 lutego, o godzinie 18:00 w Hali Koło. Nasza drużyna podejmie przed własną publicznością TSK Roś Pisz.

ŁKS Coolpack Łódź – KKS Polonia Warszawa 87:93 (25:28, 15:14, 24:28, 23:23)

Punkty dla ŁKS-u: Bartosz Wróbel (23 pkt, 7 zb), Norbert Kulon (17 pkt, 8 as), Arkadiusz Świt (11 pkt, 6 zb), Mateusz Jarmakowicz (10 pkt), Jacek Gwardecki (8 pkt, 6 zb), Bartłomiej Bartoszewicz (8 pkt), Piotr Keller (5 pkt, 6 zb), Kacper Dominiak (5 pkt), Michał Mycko (0 pkt), Kacper Maj (DNP), Karol Kołodziejczyk (DNP), Jakub Zapart (DNP)

Punkty dla Polonii: Patryk Gospodarek (27 pkt, 6 as), Marcin Dutkiewicz (19 pkt), Michał Wojtyński (15 pkt), Patryk Pełka (11 pkt, 6 zb), Marcin Wieluński (10 pkt, 5 as), Adam Linowski (9 pkt, 9 zb), Adam Anusewicz (2 pkt), Hubert Miłak (0 pkt), Krystian Śnieg (0 pkt), Maksymilian Szefler (DNP), Michał Szymański (DNP), Adam Lisewski (DNP)