DWUDZIESTY TRIUMF POLONII WARSZAWA

2 lata temu | 07.02.2022, 09:34

W niedzielny wieczór koszykarze Polonii Warszawa podjęli we własnej hali Żubry Chorten Białystok. „Czarne Koszule” odnotowały swój dwudziesty triumf na drugoligowych boiskach, pokonując zawodników w zielonych strojach 84:61.

W naszej wyjściowej piątce meczowej doszło do dwóch zmian – pod nieobecność Patryka Pełki i Huberta Miłaka szansę w tym starciu dostali Marcin Wieluński oraz Adam Anusewicz. Początek rywalizacji był dość wyrównany, lecz w późniejszych fragmencie w naszym zespole zza łuku trafiali Marcin Dutkiewicz, Marcin Wieluński oraz Michał Wojtyński. Po akcji 2+1 Patryka Gospodarka i kolejnych punktach Michała Wojtyńskiego było 22:7. Białostocki zespół pod koniec tej części zdobył parę punktów. My zakończyliśmy pierwszą kwartę piękną paczką z góry w wykonaniu Marcina Wieluńskiego. Po 10 minutach mieliśmy 14-punktową zaliczkę (28:14).

W drugiej części kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń, prowadząc przez większość meczu więcej niż 10 punktów. Jednak białostocki zespół zaczął coraz częściej odnajdywać drogę do kosza. Spod obręczy celnie rzucali Michał Bombrych oraz Andrzej Misiewicz, a z rzutów wolnych trafiał Arkadiusz Zabielski. Nasza przewaga stopniała do siedmiu punktów (39:32). Pod koniec pierwszej połowy w naszym zespole uaktywnił się Wojtyński, trafiając pięć punktów z rzędu. Do przerwy prowadziliśmy 45:34.

Druga połowa meczu była bardziej wyrównana. Jednak nasi koszykarze kontrolowali drugoligowe wydarzenia na boisku, trzymając przez większą część czasu dwucyfrowe prowadzenie. W ostatniej kwarcie nasza ekipa z minuty na minutę powiększyli swój dorobek punktowy, który w ostateczności wyniósł 23 punkty.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Polonii był Michał Wojtyński – autor 32 punktów i 9 zbiórek. 14 „oczek” i 6 asyst dopisał Patryk Gospodarek, a Marcin Wieluński do 13 punktów dopisał 8 asyst i 7 zbiórek.

Najbliższe spotkanie Polonii Warszawa odbędzie się w niedzielę, 13 lutego, o godzinie 16:00 w łódzkiej Zatoce Sportu. Nasz zespół podejmie aktualnego wicelidera tabeli – ŁKS Coolpack Łódź.

KKS Polonia Warszawa – Żubry Chorten Białystok 84:61 (28:14, 17:20, 19:15, 20:12)

Punkty dla Polonii: Michał Wojtyński (32 pkt, 9 zb), Patryk Gospodarek (14 pkt, 6 as), Marcin Wieluński (13 pkt, 8 zb, 7 as), Marcin Dutkiewicz (10 pkt, 6 zb), Maksymilian Szefler (8 pkt), Adam Anusewicz (5 pkt), Krystian Śnieg (2 pkt), Adam Lisewski (0 pkt), Adam Linowski (DNP), Michał Szymański (DNP)

Punkty dla Żubrów: Arkadiusz Zabielski (17 pkt, 11 zb), Michał Bombrych (13 pkt), Andrzej Misiewicz (9 pkt, 8 zb), Paweł Kosobudzki (9 pkt), Maciej Bębeniec (5 pkt), Mariusz Rapucha (3 pkt), Marcin Monach (3 pkt), Adam Sulima-Dolina (2 pkt), Filip Nieroda (0 pkt), Bartłomiej Bielski (0 pkt), Bartosz Strażewicz