Drugi triumf z Dijo Polkąty Maximusem. Jesteśmy w ćwierćfinale!

2 lata temu | 10.04.2022, 15:27

Gracze "Czarnych Koszul" odnieśli zasłużony triumf w drugim meczu II rundy fazy play-off. W sobotni wieczór podopieczni trenera Andrzeja Kierlewicza pokonali w Kątach Wrocławskich miejscowe Dijo Polkąty Maximus 102:68. Dzięki temu jesteśmy już w ćwierćfinale rozgrywek.

W pierwszych minutach rywalizacji spotkanie było wyrównane. Rozpoczęliśmy od punktów spod obręczy Marcina Dutkiewicza, a Patryk Pełka dołożył dwie trójki. Gospodarze starannie odpowiadali dobrymi akcjami z półdystansu Grzegorza Kaczmarka i punktami z pola trzech sekund Aleksa Żmijaka. Następnie przez chwilę obie drużyny dopadła nieskuteczność z gry, lecz z tego stanu pierwsi przebudzili się poloniści. Pięć punktów dorzucił do naszego konta Patryk Gospodarek, a następne dwa trafienia zza łuku dołożył Patryk Pełka. W ten sposób prowadziliśmy różnicą dziewięciu „oczek” (10:19). Gospodarze w żółtych strojach odpowiedzieli trójką Macieja Krakowczyka i skuteczną akcją pod obręczą Michała Lipińskiego. Ostatnie słowo w premierowej odsłonie należało do Pełki (który popisał się efektownym wsadem) i Marcina Wieluńskiego. Po 10 minutach prowadziliśmy w Kątach Wrocławskich 26:15.

Drugą kwartę otworzyliśmy od punktów z pola trzech sekund Wieluńskiego i Huberta Miłaka. Miejscowi podobnie jak w poprzedniej dziesiątce odpowiadali pojedynczymi  akcjami Kowalskiego oraz Kaczmarka (22:33). Po następnym fragmencie dołożyliśmy kolejne celne trafienia z dystansu. Zza linii 6,75 m nie mylili się Adam Linowski, Pełka oraz Michał Wojtyński. W odpowiedzi swoimi dobrymi akcjami popisali się Mazur oraz Kaczmarkek. Końcówka pierwszej połowy należała do nas, gdzie Dutkiewicz oraz Pełka zdobyli z dobrych akcji osiem punktów. Po pierwszej połowie mieliśmy 22-punktową zaliczkę (30:52).

Druga połowa konfrontacji nie zmieniła obrazu gry, ponieważ ciągle mieliśmy po swojej stronie   inicjatywę. Grę w trzeciej kwarcie ciągnął dla naszej drużyny Linowski przy wsparciu Adama Anusewicza, Dutkiewicza, Krystiana Koźluka i Wojtyńskiego. Dwie pozostałe odsłony wygraliśmy w tym samym stosunku (25:19), co dało nam zasłużone, wysokie zwycięstwo 102:68.

Najbardziej brylującym zawodnikiem w naszym zespole był Patryk Pełka, który zainkasował 21 punktów i 5 zbiórek, popisując się w trakcie meczu efektownym wsadem. 18 "oczek" dopisał Michał Wojtyński, a Adam Linowski ponownie zaliczył wyczyn double-double w postaci 17 punktów i 13 zbiórek.

W ten sposób awansowaliśmy do ćwierćfinału rozgrywek drugoligowych. Naszym przeciwnikiem będzie zwycięzca z pary Sokół Międzychód – Basket Hills Bielsko-Biała. We wczorajszym spotkaniu bielszczanie, wygrywając w drugim meczu Sokoła 99:85 wyrównali stan rywalizacji na 1:1. Decydujący mecz rozegra się w najbliższą środę (13 kwietnia) w Międzychodzie.

Pierwszy mecz trzeciej rundy play-off odbędzie się w środę, 20 kwietnia o 19:11 w Hali "Koło" przy ul. Obozowej 60. Serdecznie zapraszamy!

Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie – KKS Polonia Warszawa 68:102 (15:26, 15:26, 19:25, 19:25)

Punkty dla Dijo: Aleks Żmijak (18 pkt), Grzegorz Kaczmarek (13 pkt, 7 zb), Adam Mazur (13 pkt), Marcin Kowalski (9 pkt, 6 as), Maciej Krakowczyk (7 pkt, 13 zb), Kacper Burakiewicz (6 pkt), Michał Lipiński (2 pkt, 6 as), Robert Chałupa, Wojciech Kostek (DNP), Marcin Bluma (DNP)

Punkty dla Polonii: Patryk Pełka (21 pkt, 5 zb), Michał Wojtyński (18 pkt), Adam Linowski (17 pkt, 13 zb), Marcin Dutkiewicz (9 pkt, 5 zb), Marcin Wieluński (9 pkt, 5 as), Patryk Gospodarek (9 pkt), Michał Szymański (7 pkt, 5 zb), Adam Anusewicz (4 pkt), Hubert Miłak (4 pkt), Maksymilian Szefler (2 pkt), Krystian Koźluk (2 pkt), Adam Lisewski (DNP)