Czas na nowy rozdział! Inaugurujemy sezon 2023/24

6 miesięcy temu | 22.09.2023, 19:22
Czas na nowy rozdział! Inaugurujemy sezon 2023/24

Nowy sezon, nowe wyzwania. Po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym, wkraczamy na boisko! Tegoroczne rozgrywki zainaugurujemy niedzielnym (tj. 24.09) meczem z Miastem Szkła Krosno. Początek spotkania o godzinie 20:00 w Hali Koło (ul. Obozowa 60). 

Nasz najbliższy rywal, który w poprzednim sezonie uplasował się na jedenastym miejscu, w tym ma zdecydowanie większy apetyt. Drużynę prowadzi Łotysz, Edmunds Valeiko, który w grudniu zastąpił na tym stanowisku Romana Prawicę. 

- Miasto Szkła Krosno jest to zespół już doświadczony, grający parę lat temu w ekstraklasie. Myślę, że aspiracje tego klubu są dalej takie, żeby w tym roku ten awans zaatakować i spróbować. Wielu ekspertów stawia ten zespół w najlepszej czwórce ligi w tym sezonie - przyznaje Patryk Pełka, nasz silny skrzydłowy. - Co możemy zrobić, żeby ich zatrzymać? Wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i zagrać dobre spotkanie. Teraz się przygotowujemy, będziemy mieć wideo. Spróbujemy zlokalizować ich słabe punkty i w nie atakować. Musimy przede wszystkim zagrać dobrze i mądrze w obronie. I myślę, że w tym meczu na pewno się postawimy, i postaramy się wygrać to spotkanie.

Zacieramy ręce chociażby na pojedynek podkoszowych - Damiana Cechniaka z Przemysławem Wroną, który przeniósł się do Krosna z ekstraklasowego Sokoła Łańcut. "Szklany Team" ma w swoich szeregach doświadczonych i znających tę ligę - Michała Jankowskiego czy Radosława Trubacza. Ponadto ciekawy - dla obu stron - będzie pojedynek młodych graczy (do Krosna dołączyli m.in. Aleksander Griszczuk z Dzików Warszawa i Szymon Sobiech z AZS-u AGH Kraków).

- Każdy dokłada swoją cegiełkę i to, co ma najlepsze w sobie, aby stworzyć ten monolit. Mamy trochę niefarta, bo rzadko kiedy trenujemy w pełnym składzie. Cały czas nękają nas mikrourazy, ale mam nadzieję, że ten okres zaraz będzie za nami. W tym roku jest wiele nowych twarzy, cały czas się docieramy. I postaramy się, żeby nie było na początku tego sezonu takiego blamażu na początku sezonu jak miało to miejsce rok wcześniej - przyznaje Patryk Pełka. 

Przed rokiem przegraliśmy trzy pierwsze mecze z rzędu. Pierwsza wygrana przyszła... w meczu z Miastem Szkła Krosno! Wówczas pokonaliśmy ekipę z Podkarpacia 83:71, a świetne występ zanotował m.in. Michał Kierlewicz (22 punkty, 6 asyst, 6 zbiórek). 

Początek meczu w niedzielę (24.09) o godzinie 20:00 w Hali Koło (ul. Obozowa 60). Bilety można kupić za pośrednictwem abilet.pl bądź bezpośrednio w hali godzinę przed spotkaniem.

Przygotowanie i udział drużyny KKS Polonia Warszawa w rozgrywkach ligowych w sezonie 2023/2024 współfinansuje m.st. Warszawa.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

SPONSORZY / PARTNERZY GENERALNI
KUSTOSZ / PARTNER TRADYCJI KLUBOWEJ
SPONSORZY / PARTNERZY SEKCJI
PATRONI KOSZYKÓWKI POLONII WARSZAWA
PARTNER MEDYCZNY
PARTNERZY WSPIERAJĄCY