9-0! Polonia Warszawa pokonuje MUKS Piaseczno.

2 lata temu | 18.11.2021, 08:00

Zgodnie z planem, Polonia Warszawa zwyciężyła dziewiąty z rzędu ligowy mecz. W podwarszawskim Piasecznie pokonała miejscowy MUKS 87:64

„Czarne Koszule” były niekwestionowanym faworytem środowego spotkania, pierwotnie zaplanowano na czwartek 18 listopada. Na wniosek zespołu z Piaseczna, zmieniono termin oraz gospodarza meczu.

Gracze MUKS-u, mimo wygrania dotąd zaledwie 2 z 8 meczów, zaczęli mecz z animuszem i odwagą. Po 2 minutach i 15 sekundach beniaminek II ligi prowadził 6:5, a minutę później – 11:8. Choć później Polonia zdecydowanie przejęła inicjatywę, gospodarze nie dawali za wygraną. Po pierwszej kwarcie przegrywali różnicą siedmiu punktów. Wyrównany przebieg miała również druga ćwiartka, przegrana przez graczy z Piaseczna ledwie dwoma punktami. Gospodarzom przewodził przede wszystkim Jakub Prowiński, zdobywca w całym meczu 13 punktów.

Dopiero w trzeciej kwarcie Polonia wyraźniej odskoczyła rywalom. Na koniec tej części gry „Czarne Koszule” prowadziły 70:52. Przez pierwsze trzy kwarty Polonia grała dość wąskim składem – po 30 minutach gry aż czterech zawodników spędziło na parkiecie ponad 20 minut. Najdłużej grał miał Marcin Dutkiewicz (najlepszy strzelec Polonii w całym meczu, łącznie zdobył 19 punktów). W ostatniej ćwiartce podstawowi zawodnicy odpoczywali, a więcej szans dostali młodsi zawodnicy. Wyróżnił się w niej Maksymilian Szefler. 17-letni podkoszowy zdobył aż 14 punktów (druga zdobycz punktowa w meczu, taki sam dorobek zanotował również Patryk Gospodarek).

W zespole Polonii po raz pierwszy pojawił się Wiktor Kania, który przeszedł do Polonii z drugoligowego zespołu Exact Systems Śląsk Wrocław. Zagrał 3 minuty i 55 sekund, w trakcie których zdobył 2 punkty.

Kolejne spotkanie „Czarnych Koszul” odbędzie się 20 listopada o 18:00. Poloniści zagrają na wyjeździe z zespołem Energa Hutnik Koszykówka.

MUKS Piaseczno – Polonia Warszawa 64:87 (16:23, 19:21, 17:26, 12:417)

Punkty dla MUKS Piaseczno: Jakub Prowiński (13 pkt), Daniel Nagodziński (12 pkt), Damian Zapert (10 pkt), Piotr Łazarek (7 pkt), Tomasz Wójcikowski (7 pkt), Filip Munyama (6 pkt), Maciej Dyduch (4 pkt), Kacper Mościcki (3 pkt), Jerzy Kempa (2 pkt), Nikodem Sarosiak (0 pkt), Jan Milewski (0 pkt), Michał Grzegorczyk (0pkt).

Punkty dla Polonii: Marcin Dutkiewicz (19 pkt), Patryk Gospodarek (14 pkt), Maksymilian Szefler (14 pkt), Hubert Miłak (10 pkt), Krystian Koźluk (7 pkt), Patryk Pełka (6 pkt), Michał Wojtyński (5 pkt), Adam Anusewicz (5 pkt), Krystian Śnieg (3 pkt), Wiktor Kania (2 pkt), Adam Lisewski (2 pkt), Adam Linowski (nieaktywny).