27. wygrana w sezonie! Kolejarz Basket Radom – KKS Polonia Warszawa 81:90

2 lata temu | 23.03.2022, 22:47

Koszykarze "Czarnych Koszul" odnieśli planowe zwycięstwo w zaległym meczu 27. kolejki 2 ligi koszykówki. Zaś graczom z Radomia należą się brawa za podjęcie ambitnej walki

Początek meczu upłynął pod kontrolą Polonii. Po rzutach Adama Linowskiego i Huberta Miłaka "Czarne Koszule" prowadziły 4:0. Choć chwilę później gospodarze wyrównali, akcje Patryka Gospodarka, Patryka Pełki i Marcina Dutkiewicza przyniosły wynik 11:6.

Nie załamało to radomian, którzy świetnie spisali się w drugiej części kwarty. Skuteczne akcje przeprowadzali Maciej Parszewski, Kamil Waniewski i przede wszystkim Szymon Jaworski. Tercet Kolejarza wyprowadził swą drużynę na prowadzenie 23:21 po pierwszych dziesięciu minutach meczu.

Druga ćwiartka, choć rozpoczęła się od celnego rzutu Jaworskiego, była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu "Czarnych Koszul". Po akcjach Dutkiewicza i 5 z rzędu punktach Marcina Wieluńskiego, Polonia objęła prowadzenie 28:25. Następne minuty to wyrównana walka obu ekip, na 4,5 minuty przed końcem II kwarty, Polonia prowadziła jedynie 35:33. Później podopieczni Andrzeja Kierlewicza zademonstrowali popis swoich umiejętności, nie pozwalając na wiele gospodarzom meczu. Poloniści ostatnie 4 minuty tej kwarty wygrali 13:3, dzięki czemu na przerwę schodzili z pewnym prowadzeniem 48:36.

Zawodnicy "Czarnych Koszul" kontrolowali wydarzenia na parkiecie również w trzeciej odsłonie, wygranej 25:19. Szczyt swojej przewagi osiągnęli na 4 minuty przed końcem tej części meczu, gdy wynosiła 23 punkty (przy stanie 69:46). Już wtedy losy meczu były praktycznie przesądzone. Do końca spotkania poloniści grali głębokim składem.

Ambitni radomianie walczyli do samego końca. Dzięki dobrej postawie w drugiej połowie trzeciej kwarty oraz w ostatniej ćwiartce, finalnie zmniejszyli swą stratę do jednocyfrowej. Polonia Warszawa ostatecznie wygrała mecz 90:81.

To trzeci najbardziej wyrównany mecz "Czarnych Koszul" w tym roku. Zwycięstwa mniejszą różnicą punktów przydarzyły się polonistom przy okazji meczów z Turem Basket Bielsk Podlaski (76:74) i ŁKS-em Coolpack Lódź (93:87).

Najlepszymi strzelcami Polonii byli Adam Linowski i Michał Wojtyński, którzy zdobyli po 18 punktów. "Lino" zakończył mecz z double-double, notując jeszcze imponujące 13 zbiórek. W całym meczu najwięcej rzucił Szymon Jaworski z Kolejarza Basket, zdobywca 20 punktów.

Kolejny, ostatni w fazie zasadniczej mecz koszykarzy "Czarnych Koszul" odbędzie się w niedzielę 27 marca o 18:00 w hali Koło – przeciwnikiem będzie Isetia Erzurum. Bilety na spotkanie są dostępne na platformie Abilet.pl.

Kolejarz Basket Radom – KKS Polonia Warszawa 81:90 (23:21, 13:27, 19:25, 26:17)

Punkty dla Kolejarza Basket: Szymon Jaworski (20 pkt), Kamil Waniewski (15 pkt), Rafał Król (13 pkt), Daniel Kotwasiński (11 pkt), Maciej Parszewski (6 pkt), Mateusz Zwęgliński (6 pkt), Alberto Garita (4 pkt), Kacper Wierzgała (4 pkt), Bartłomiej Żuk (2 pkt), Mateusz Czupryn, Wojciech Nowak, Ernest Alzak – nieaktywni

Punkty dla Polonii: Adam Linowski (18 pkt, 13 zb), Michał Wojtyński (18 pkt), Patryk Gospodarek (11 pkt), Patryk Pełka (11 pkt), Marcin Dutkiewicz (10 pkt), Hubert Miłak (8 pkt), Marcin Wieluński (7 pkt), Maksymilian Szefler (4 pkt), Krystian Śnieg (3 pkt), Michał Szymański (0 pkt)