2-0 dla Górnika po dwumeczu w Wałbrzychu

1 rok temu | 17.04.2023, 08:58

KKS Polonia Warszawa przegrała swoje drugie spotkanie w Wałbrzychu w ramach fazy playoff Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. Tym razem po zaciętej walce, zespół Czarnych Koszul uległ Górnikowi Wałbrzych 83:92.

Polonia rozpoczęła drugi mecz z animuszem. Szybko osiągnęła kilku punktowe prowadzenie. Górnik nie zamierzał oddawać jednak pola i doprowadził do prowadzenia na sam koniec pierwszej kwarty.  Druga kwarta odbywała się już pod dyktando gospodarzy. Jej wynik zaważył na wyniku całego spotkania. Druga połowa była bardzo wyrównana i Polonii nie udało się odrobić strat z drugiej kwarty.

Najwięcej punktów dla Polonii ponownie zdobył Samson Barnes-Thompkons, który rzucił 18 punktów.

KKS Polonia Warszawa – Górnik Wałbrzych 86:48 (16:18, 21:28, 18:17, 28:29)

Punkty dla Polonii: Samson Barnes-Thompkins (18 pkt), Marcin Dutkiewicz (14 pkt), Michał Kierlewicz (12 pkt), Patryk Gospodarek (9 pkt), Damian Cechniak (8 pkt), Marcin Wieluński (7 pkt), Adam Linowski (5 pkt), Jan Piliszczuk (4 pkt), Patryk Pełka (3 pkt), Adam Lisewski (3 pkt).

Kolejny mecz KKS Polonia rozegra w czwartek o 20:00 w stołecznej Hali Koło. Jeśli Czarnym Koszulom uda się wygrać to spotkanie, to następne spotkanie odbędzie się w piątek.